5 gadījumi, kad noder mājokļa apdrošināšana

Lūk, daži negadījumi, kuri var atgadīties ikvienam no mums.

Uzzināt par Mājokļa apdrošināšanu

Mājas ir vieta, kurā mēs pavadām daudz laika. Tā ir vieta, kur vienmēr atgriezties un justies labi, ērti un droši. Tava māja – Tava pils. Bet pilij arī ir nepieciešama aizsardzība. Un, lai gan klausoties ziņās, ka tuvojas spēcīgs pērkona negaiss un ir liela iespējamība, ka būs elektrības traucējumi, krituši koki un citas dabas izraisītas ķibeles, mēs vienmēr nodomājam, tas jau nenotiks pie mums. Vai redzot ziņās, ka aplaupīta kārtējā privātmāja vai dzīvoklis, secinām, laikam īpašnieki nebija kārtīgi nodrošinājušies pret ielaušanos un mierīgi turpinām savu ikdienu. Mēs nevaram jūs pasargāt no iespējamas nelaimes, bet varam pasargāt no neparedzētiem zaudējumiem.

Piedāvājam apskatīt un iepazīties ar If Apdrošināšanas biežāk sastopamajām mazākām un lielākām ķibelēm, kuras var atgadīties jebkuram no mums.

#1 Ūdens radītie bojājumi

Ūdens radītie bojājumi ir visizplatītākais bojājumu veids, no kā cieš mūsu klienti un tie var būt gan dārgi, gan laiku paņemoši.
Visbiežāk sastopamos ūdens bojājumus rada trauku mazgājamā mašīna, ledusskapis vai saldētava, veļasmašīna un boileri. Plūdu laikā visvairāk cieš grīdas, griesti un sienas, kā arī mēbeles un interjers. Bieži vien, lai tiktu klāt caurulēm, ir nepieciešams demontēt sienu, plēst nost flīzes un citus apdares materiālus. Protams, nevaram nepieminēt neērtības apakšējo stāvu kaimiņiem, kuri mēdz ciest dēļ šādiem negaidītiem ūdens plūdiem. Piekritīsi, ka vairākas dienas uzplēstas parketa grīdas, atlauzta vannas istabas siena nav nekas patīkams. Kā arī dzīvot bez ūdens nemaz nav tik jautri un viegli. Ir vērts padomāt par Mājokļa apdrošināšanu, lai šādās situācijas varētu uztvert mierīgāk un ātrāk tikt pie risinājuma. 

Atlīdzību pieteikumu piemēri:

 • Noplūde no inženierkomunikācijām no augšstāva.
  Zaudējumu apmērs: 10 000€
 • Kaimiņam dzīvoklī plīsa ūdens filtrs, tekošais ūdens nolēja mūsu griestus.
  Zaudējumu apmērs: 5 000€ 

Padomi, kā novērst ūdens bojājumus mājās

Pasargā mājokli no neparedzētiem izdevumiem
Pasargā mājokli no neparedzētiem izdevumiem

#2 Zādzība un vandālisms

Zādzības biežāk tiek veiktas privātmājās, bet arī dzīvokļi daudz neatpaliek. Visbiežāk tiek uzlauztas aizslēgtas durvis, aizvērti logi un balkoniem. Zagļus neatturēs fakts, ka mājas saimnieki guļ augšējā stāvā, kā arī atzīsim, reizēm paši esam neuzmanīgi un atstājam neaizslēgtas durvis, kamēr dodamies pastrādāt dārzā vai aši uz piemājas veikaliņu..  Der atcerēties, ka zādzības tiek veiktas ātri, zagļi izvēlas mantas, kas ir viegli redzamas un ko ir viegli iznest un, protams, pēc tam vienkārši pārdot.

If Apdrošināšanas vecākā atlīdzību regulētāja Iveta Briede saka: “Parasti tiek zagtas vērtslietas, bižutērija, somas, rokaspulksteņi, nauda, mazā elektrotehnika – foto kameras, datori un to aprīkojums. Nereti arī alkohols un apģērbi, piemēram, zīmolu apģērbi un krekli, kas vēl ir iepakojumos.” 

Atlīdzību pieteikumu piemērs:

 • Uzlauztas balkona durvis, norauts aizkaru profils, aizkari sabojāti, sabojāts plaukts, nozagtas mantas.
  Zaudējumu apmērs: 2 500€
Neatstāj neaizslēgtas durvis pat īsu laiku

Mūsu eksperiments norāda, ka ir nepieciešama tikai pusotra minūte, lai ielauztos mājā un konfiscētu laupījumu.

Kā pasargāt māju, ja dodies ilgākā prombūtnē

# 3 Citi negadījumi, tai skaitā mājas tehnika

Lielāko daļu laika pavadām mājās. Mēs atpūšamies, strādājam un izbaudām brīvo laiku.
Lai dzīvošana mājās būtu patīkamāka un mierīgāka, piedāvājam iegādāties If Mājokļa SUPER polisi, kura pasargās arī no negaidītām mazām ķibelēm, kas var notikt mājās. It īpaši, ja ierīkotais mājas birojs atrodas vienās telpās ar bērniem un mājdzīvniekiem.

Atlīdzību pieteikumu piemēri:

 • Gatavojot ēdienu no rokām izslīdēja panna un uzkrita uz indukcijas plīts virsmas. Rezultātā virsma tika saplēsta.
  Zaudējumu apmērs: 260
 • Mājmācību laikā bērns apgāza šķidrumu uz portatīvā datora, kā rezultātā dators tika sabojāts.
  Zaudējumu apmērs:  618€

Pasargā sevi no negaidītām mazā mākslinieka izpausmēm

# 4 Dabas katastrofas nodarītie zaudējumi (Krusa, stiprs vējš un vētra, sniegs)

Mēs dzīvojam diezgan mierīgā pasaules daļā - kopumā mums nedraud cunami vai vulkāna izvirdumi, taču negaidīts sniegs, pērkons vai rudens/pavasara vētras arī mūsu apstākļos var nodarīt zināmu kaitējumu. Latvijā krusa un vētras ir viens no galvenajiem dabisko postījumu cēloņiem.  Ir labi būt nodrošinātam pret iespējamām dabas katastrofām, pat ja jums tuvākajā apkārtē neaug lieli kokus vai nekad neesat redzējuši 5cm lieluma krusas graudus, stipru vētru ar pēkšņu, spēcīgu vēju, kas paceļ no pagalma batutus vai stropus un izsit logus daudzdzīvokļu mājās.

Atlīdzību pieteikumu piemēri:

 • Negaiss un lielgraudu krusa 8. jūnijā. Galvenie bojājumi - sabojāts apmetums mājas fasādei, izpostīti dārza stādījumi.
  Zaudējumu apmērs: 1200€
 • Pēc nakts negaisa otrā rītā vairs nedarbojās indukcijas plīts.
  Zaudējumu apmērs: 400€

 Latvijā krusa un vētras ir viens no galvenajiem dabisko postījumu cēloņiem
Latvijā krusa un vētras ir viens no galvenajiem dabisko postījumu cēloņiem

# 5 Elektriskie traucējumi un svārstības, mājas īpašuma un aprīkojuma bojājumi 

Elektrība padara mūsu ikdienas dzīvi ērtu. Vai spējam šobrīd vispār iedomāties dzīvi bez elektrības? Diemžēl īssavienojumi, pērkona negaiss un citi elektriskie traucējumi rada negaidītasun nepatīkamas problēmas. Vasaras pērkona negaiss var ievērojami paralizēt mājsaimniecības ierīču cirkulējošo elektrību, nodarot vairākus neparedzētus bojājumus dažādām ierīcēm. 

Atlīdzību pieteikumu piemērs:

 • Elektrības pārrāvuma dēļ vairs nestrādā televizors. Pēc elektrības pārrāvuma mēģinot ieslēgt televizoru iedegas sarkans indekators, bet televizors neslēdzās iekšā.
  Zaudējumu apmērs: 200€
Visbiežāk ugunsgrēki notiek neuzmanības dēļ

Runājot par biežākajām atlīdzībām, nevaram nepieminēt arī uguns radītos bojājumus, kuri par laimi nav tikuši top 5 Mājokļa pieteiktajās atlīdzībās.

Ieteicams neatstāt atklātu uguni bez uzraudzības un regulāri parūpēties arī par apkures sistēmām. Katru gadu iztīrot skursteņus, pārbaudot gāze katlus un citas ierīces. Visbiežāk ugunsgrēki notiek neuzmanības dēļ. Pat tad, ja esat uzmanīgs, tādi ne vienmēr ir citi cilvēki, tādēļ piesardzības nevar būt par daudz. Turklāt jāatceras, ka ugunsgrēku ne vienmēr izraisa neuzmanība - to izraisa arī tehniski bojājumi. 
Padomi, kā izvairīties no uguns nelaimes

Mājas un dzīvokļa gadījumā nevajadzētu būt jautājumam par to, vai apdrošināt - drīzāk kādas ir vajadzības un kāds ir apdrošināšanas objekts - māja, dzīvoklis vai izīrējamas telpas. 

If Mājokļa apdrošināšana piedāvā vairākas opcijas, starp kurām Tu vari atrast piemērotākās tieši savam mājoklim, neatkarīgi no tā, vai Tev ir sava māja un dārzs vai dzīvoklis.

Apdrošini savu mājokli atbilstoši savām un mājas vajadzībām, un iegūsti savu miera oāzi mājās!