PAR MUMS

If P&C Insurance AS

If pieder lielākajai nedzīvības apdrošināšanas kompānijai Ziemeļeiropā - If P&C Insurance Holding Ltd, kuras īpašnieks ir Sampo Group. Piedāvājam pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Baltijas valstīs. Uzņēmums nodarbina ap 6 700 darbinieku Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Baltijas valstīs. If pieder somu koncernam Sampo, kura akcijas tiek kotētas Helsinku biržā.

If Baltijā darbojas ar vienu zīmolu, piedāvājot daudzveidīgus apdrošināšanas risinājumus privātajiem un korporatīvajiem klientiem.

Misija, vīzija un stratēģija

Misija

If izstrādā un pārdod apdrošināšanas risinājumus, kas klientu biznesā, kā arī viņu mājās un ikdienas dzīvē sniedz drošību un stabilitāti un ir ieguldīto līdzekļu vērti.

Vīzija

Būt par vadošo apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ar visapmierinātākajiem klientiem, augstākā līmeņa apdrošināšanas profesionāļiem un labākajiem peļņas rādītājiem.

Stratēģija

If ir Ziemeļvalstu tirgus līderis un mērķtiecīgi strādā pie tā, lai nostiprinātu sasniegto un attīstītos tālāk. Izmantojot priekšrocības, ko sniedz Ziemeļvalstu pārrobežu apdrošināšanas uzņēmuma statuss, If ir iespēja standartizēt savus darba procesus, kas salīdzinājumā ar If konkurentiem ļauj ekonomēt izmaksas.

If stratēģija ir stiprināt savas tirgus pozīcijas, pirmkārt, vienmērīgi attīstoties un atbildīgi investējot gan Ziemeļvalstīs, gan Baltijas valstīs.

Investīciju stratēģija

Saglabāt optimālu līdzsvaru valūtu sadalījumā un termiņos. Uzņēmuma peļņa tiek reinvestēta nolūkā palielināt kopējo peļņu.

Stratēģiskās jomas

 • Pievienotā vērtība klientam
 • Centralizēta apdrošināšanas kompetence
 • Ziemeļvalstu biznesa platforma
 • Sabalansēta riska ieguldījumu stratēģija

Pamatvērtības un ētika

Pamatvērtības

Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem veiksmīgai uzņēmējdarbībai ir fakts, ka klienti If uztver pozitīvi. Lai nodrošinātu šādu uztveri, darbiniekiem nepieciešams ievērot četras pamatvērtības, kas atspoguļo to, ko klienti sagaida no If:

 • SAPROTAMS 
  If pakalpojumi ir viegli saprotami un ar klientiem mēs runājam vienā valodā.
 • UZTICAMS
  If ir kompetents, tur dotos solījumus un palīdz, kad tas ir nepieciešams.
 • IEINTERESĒTS
  If izrāda personisku attieksmi pret klientu vajadzībām un uzņemas iniciatīvu.
 • PROGRESĪVS
  If virza attīstību un mūs raksturo moderna domāšana un attieksme it visā.

Vēsture

2019 - If 20 gadi

2019. gadā rīkotājdirektors Morten Thorsrud pārņem uzņēmuma vadības grožus savās rokās. 

2012 - If šodien

Pašlaik esam vadošais nedzīvības apdrošināšanas uzņēmums Ziemeļeiropā un nodarbinām vairāk nekā 6 700 darbiniekus. Papildus tiek nodarbināti darbinieki arī uzņēmuma filiālēs daudzās pasaules valstīs.

2009 - If 10 gadi

1. jūlijā noslēdzās If P&C Insurance Holding Ltd, Sampo Group uzņēmuma, meitas uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā apvienošana vienā juridiskā uzņēmumā - If P&C Insurance AS. If P&C Insurance AS darbojas visās Baltijas valstīs, ar centrālo biroju Igaunijā, un filiālēm If P&C Insurance AS Latvijas filiāle (Latvijā) un If P&C Insurance AS filialas (Lietuvā). Tādējādi If kļuva par vadošo nedzīvības apdrošinātāju Baltijā, kas darbojas kā vienots juridisks uzņēmums zem viena zīmola.

2004 - Sampo kļūst par vienīgo If akcionāru

2004. gadā Skandia un Storebrand pārdod visas tām piederošās If akcijas Sampo. Kopš tā laika Sampo ir uzņēmuma vienīgais akcionārs.

2002 - stabila attīstība un jauns rīkotājdirektors

2002. gadā rīkotājdirektors Torbjörn Magnusson pārņem uzņēmuma vadības grožus savās rokās. Tajā pat gadā If sāk savus pakalpojumus piedāvāt Baltijas valstu tirgū. Torbjörn Magnusson vadībā If darbības rezultāti uzlabojas, un If kļūst par vienu no pasaules stabilākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem. Piemēram, If kombinētais rādītājs kopš 2004. gada vienmēr ir bijis robežās no (Combined Ratio) 89,9% -92,8%.

2001 - Sampo kļūst par daļu no If

2001. gadā Sampo nedzīvības apdrošināšanas bizness kļūst par daļu no If, un līdz ar to par lielāko nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļvalstīs.

1999 - If dibināšanas gads

Uzņēmums If tādā veidolā, kādā mēs to pazīstam šodien, tika izveidots 1999. gadā, apvienojoties zviedru Skandia un norvēģu Storebrand nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumiem. Apvienošanās mērķis bija nodibināt lielāko nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļvalstīs.

Nosaukums If ir angliskais tulkojums vārdam "Ja" no izteiciena "ja nu kas notiek". Uzņēmuma nosaukumam ir starptautisks skanējums, kas atbilst mūsu vīzijai nostiprināties visās Ziemeļvalstīs. Nosaukums simbolizē arī mūsdienīgumu, unikalitāti un skaidrību. If logotips pirmo reizi tika publiski izrādīts saistībā ar Stockholm Open tenisa turnīru. If joprojām ir galvenais šī turnīra atbalstītājs.

1998

If, kā Sampo grupas uzņēmums, uzsāk darbību Latvijas tirgū un tirgū strādā ar nosaukumu Sampo Latvija.

​If P&C Insurance AS Latvijas filiāle

If bija pirmā apdrošināšanas sabiedrība, kas Latvijā sāka piedāvāt iegādāties apdrošināšanas polises un pieteikt KASKO negadījumu internetā - If interneta sistēmā, par ko savulaik tika saņemta LIKTA inovāciju balvu Platīna Pele nominācijā "Biznesa attīstība un e-komercija" un Ekonomikas ministrijas un LIKTA atzinības raksts par ieguldījumu e-komercijas attīstībā.

Mēs vēlamies, lai jūs - If klienti - justos droši par savu apdrošināšanas un apdrošinātāja izvēli. Mēs strādājam, lai jūs varētu pārliecinoši teikt, ka bijis vērts izvēlēties If. Tādēļ saviem esošajiem un jaunajiem klientiem piedāvājam virkni priekšrocību, piemēram, iegādāties apdrošināšanu If internetā, kā arī internetbanku klientiem iespēju If Portālā, ne tikai iegādāties apdrošināšanu, bet arī pieteikt atlīdzību, sekot līdzi saviem rēķiniem un to apmaksas termiņiem.

Mēs - If - daudz zinām par riskiem un kā no tiem izvairīties, tāpēc varam atbildēt uz Jūsu jautājumiem par apdrošināšanu un to, kā vislabāk izvairīties no riskiem.

If faktos


Centrālais birojs
If Skadeförsäkring AB
Pasta adrese: If, 106 80 Stockholm Barks väg 15, Bergshamra, Stockholm
Rīkotājdirektors
Morten Thorsrud
Īpašnieks
If īpašnieks ir Sampo Plc, uzņēmums, kura akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Helsinku biržā
Vieta tirgū
Lielākais uzņēmums Ziemeļvalstīs, vadošais riska apdrošinātājs Baltijā
Nodarbināto skaits
6 900
Parakstīto bruto prēmiju apjoms
4,3 miljardi EUR (2018)
Klienti
Kopējais klientu skaits - 3.7 miljoni (2018)
Klientu skaits Baltijā - 280 000 (2018)
Pieteikto atlīdzību skaits
Ik gadu uzņēmums saņem aptuveni 1,5 miljonus atlīdzību pieteikumu. Vairāk nekā puse no tiem tiek izskatīta 24 stundu laikā. 9 no 10 klientiem ir devuši If visaugstāko novērtējumu par pieteikuma izvērtēšanu.