Kucēns ienāk mājās – esi gatavs mājdzīvnieka uzņemšanai

Kā sagatavoties, lai kucēns jaunajās mājās justos labi, lai dzīve kopā ar suni būtu pēc iespējas prognozējamāka un mierpilnāka, un kāpēc izvēlēties kucēnu apdrošināt If – par to lasi šajā rakstā.

Sunīša izvēles process bieži sākas ar bilžu apskati – mīlīgi, mazi purniņi raugās mums pretim no viedtālruņa vai datora ekrāna un sirds saka, ka tieši šāds mājdzīvnieks mums ir nepieciešams. Kad mājās ienāk kucēns, dzīve sagriežas kājām gaisā. Tiem, kas to izbaudījuši, ir zināms, ka šī pieredze nelīdzinās nekam citam – kucēns prasa laiku, spēku, uzmanību un līdzekļus, negulētas naktis mijas ar prieka pilnām dienām.

1. solis – izpēte

Pirms izvēlies suni, noteikti veic izpēti. Mūsdienās ir daudz iespēju atrast visu nepieciešamo informāciju par suņa izvēli, par to, kas katrai sugai specifisks rakstura, veselības un dresūras ziņā.

Ādažu veterinārās klīnikas “Purni” veterinārārste Inta Kokina iesaka pirms kucēna iegādes pieteikties vizītē pie speciālista un noskaidrot visus “kas un kā”: “Pirms suņa iegādes iesaku doties uz klīniku un zoo veikalu. Šādā veidā iespējams noskaidrot, kāda ikdienas aprūpe sunim nepieciešama, saprast, vai saimnieki to varēs veikt paši (tīrīt ausis, griezt nagus u.c.), vai būs nepieciešama profesionāļu palīdzība, cik maksā vakcinācija, kastrācija u.c. Ideāli, ja suns ir vesels, taču jānoskaidro laicīgi, kas sagaidāms, ja būs problēmas ar veselību. Veterinārija ir dārga joma, tāpēc ikmēneša un ikgadējie izdevumi ir jāizvērtē pirms dzīvnieka uzņemšanas mājās.

Savukārt, zoo veikalā varēs iegūt informāciju par to, kāda suņu barība vislabāk atbilst konkrētajai šķirnei, cik izmaksā suņu gultas, kakla siksnas un citas preces, kas nepieciešamas, uzņemoties atbildību par suni.” Apzinot visu šo informāciju pirms suņa iegādes, būsi pasargāts no nevēlamiem pārsteigumiem.

2. solis – mājokļa sagatavošana

Kā norāda veterinārārste I. Kokina – sunim vajag telpu. Eksperte iesaka vienkāršu formulu – ja dzīve norit nelielā dzīvoklī, stingri jāizvērtē, vai suns jutīsies ērti. Ļoti iespējams, ka suņiem ar svaru virs 10kg piemērotākas būtu lielākas platības.

To, cik suns jutīsies ērti, noteiks arī viņa temperaments – iespējams, ka mopsis labprāt gulēs un kopā ar saimnieku skatīsies ziņas, bet hiperaktīvajam Džeka Rasela terjeram būs nepieciešama platība, kur izvērsties – gan iekštelpās, gan pastaigu laikā. Ja tas ir ņemts vērā, tad vari pievērsties mājokļa sagatavošanai.

Mājokļa sagatavošanas soļi ietver:

  • Dažādu spraugu aizvēršanu (aiz mēbelēm, zem skapjiem, iebūvētās tehnikas);
  • Kamīna norobežošanu;
  • Ķīmisku līdzekļu novietošanu sunim neaizsniedzamā vietā;
  • Elektrisko kabeļu sakārtošanu;
  • Ēšanas vietas un guļvietas ierīkošanu.

3. solis – suņa izvēle. Laba iespēja – dzīvnieku patversme

Iespējams, Tev jau ir padomā draugi, radi vai paziņas, no kuriem uzņemsi kucēnu. Iespējams, ir pāršķirstītas sludinājumu vai suņu audzētavu mājaslapas un apzināti kucēna iegādes budžeti, kas var svārstīties no dažiem desmitiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro.

Ja šķirne nav noteicošā, apsver iespēju – adoptēt dzīvnieku patversmē. Adoptējot dzīvnieku, tiks izdarīts labs darbs – dotas mājas tādam sunim, kuram tās ļoti nepieciešamas. Dzīvnieku patversmēs var satikt dažāda vecuma un izmēra suņus, kas ļoti ilgojas pēc mājām – gan kucēnus, gan suņus – seniorus. Iespējams, kāds brīnišķīgs bezšķirnes kucēns patversmē Tevi jau ļoti gaida.

Rūpes par veselību – pie ārsta ne retāk kā reizi gadā

Papildu ikdienas rūpēm par suņa labbūtību un veselību, ne retāk kā vienu reizi gadā ir jāapmeklē veterinārārsts. Ikgadējās vizītes laikā, kad tiek veiktas obligātās potes, vienlaikus jāaprunājas ar veterinārārstu par kopējo veselības stāvokli. “Internetā atrodams, kādas ir sugām raksturīgās veselības problēmas. Ja ir aizdomas par to attīstību, noteikti jāvēršas pie vetārsta. Protams, viena reize gadā ir obligāts pasākums, ja rodas nepieciešamība, ārsts jāapmeklē biežāk. Ja ir kāds ātrais jautājums, klīnikai droši var arī zvanīt, kopā ar speciālistu secināt, varbūt nepieciešamas analīzes, caurskate vai cita procedūra,” tā I. Kokina.

If mājdzīvnieku apdrošināšana – labs sabiedrotais dzīvē ar suni

Ir normāli, ka vēlme tikt pie četrkājainā drauga ir lielāka par  spēju plānot desmit un pat piecpadsmit gadus uz priekšu. Lai dzīve ar suni būtu vieglāka un veterinārijas cenas nekļūtu par triecienu ģimenes budžetā, If piedāvā mājdzīvnieku apdrošināšanu. Tas būs nopietns atbalsts neparedzētu ārstēšanās izdevumu gadījumā.

Apdrošināt mīluli ir iespējams no 2 mēnešu līdz pat 8 gadu vecumam. Atkarībā no polises veida pakalpojums var ietvert arī ārstniecības medikamentu, zobārstniecības un citu veselības pakalpojumu izdevumu segšanu, ar iespēju kopumā segt no 2500 eiro līdz 10 000 eiro gadā. Ielūkojies, izvērtē un izvēlies savam četrkājainajam draugam piemērotāko mājdzīvnieku apdrošināšanu.