​​​5 padomi, kā parūpēties par sava kaķa labsajūtu

Šajā rakstā apkoposim noderīgus padomus, kas Tev palīdzēs stiprināt saikni ar savu ķepaino lolojumu un vienlaikus uzlabot arī savu labsajūtu.
Vienalga, vai jau gadiem ilgi sevi sauc par kaķa saimnieku vai arī tikai nupat esi savā sirdī ielaidis pirmo kaķēnu, šie ieteikumi noderēs, lai mājas padarītu par ērtu un jauku vietu jums abiem.

Nav daudz citu mājdzīvnieku, ar kuriem mājas kaķis varētu sacensties savā mīļumā un reizē arī noslēpumainībā. Viņu liegā murrāšana un siltuma pilnie glāsti spēj nomierināt mūsu vētrainākās domas, taču tikpat labi kaķi pret mums var izturēties ļoti rezervēti un vienaldzīgi. Dažkārt mums pat varētu būt grūti saprast, vai mūsu pūkainais draugs ir patiesi laimīgs un vai mēs varam viņam radīt vēl patīkamāku vidi.

1. Palutini savu kaķi ar rotaļļietām

Kaķa dabā ir spēlēties un to darīt bieži un daudz. Viņiem patīk dzenāt bumbiņas vai ķerstīt peles, jo tādā veidā kaķis var apmierināt savus mednieka instinktus un sevi mentāli un fiziski izaicināt.

Mazajiem kaķēniem īsi un regulāri spēlēšanās intervāli ir nepieciešami, lai attīstītu svarīgas, tālāk dzīvē noderīgas prasmes, savukārt pieaugušiem kaķiem tas palīdz aizdzīt garlaicību un uzturēt sevi formā.

Lai padarītu sava kaķa ikdienu interesantāku un dzīvespriecīgāku, nodrošini viņu ar pēc iespējas dažādākām spēlmantiņām, kā galda tenisa bumbiņām, spalvām, lentēm, kas piesietas pie durvju roktura, vai arī ar baterijām darbināmām rotaļlietām. Tāpat maltītes var Tavam kaķim sniegt papildus izklaidi, ja iegādāsies barotavu ar spēļu elementiem.

Visbeidzot neaizmirsti veltīt laiku, lai pats parotaļātos kopā ar savu pūkaino draugu. Kaķi parasti spēlējas tikai ar tiem dzīvniekiem un cilvēkiem, kuriem viņi uzticas, tāpēc dažādas spēles var palīdzēt stiprināt jūsu saikni.

2. Ļauj savam kaķim justies brīvi un droši

Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē mājas kaķa labsajūtu, ir vide, kurā viņš dzīvo. Kaķi savā sirdī ir neatkarīgi dzīvnieki, tāpēc viņiem ir nepieciešama sava privātā zona, kurā justies droši un ērti.

Mājīga guļvieta ir pamatu pamats, taču tas Tavam ziņkārīgajam draugam var arī nebūt pietiekami. Palūko, vai vari novietot papildus kaķu mājiņas citās istabās, iekārtot īpašu gultu uz radiatora vai atbrīvot vietu uz plauktiņiem, pa kuriem ķepainim kāpelēt vai kur paslēpties. Kaķiem patīk atrasties augstu virs zemes, jo tā viņi var labāk pārskatīt tuvojošos draudus un attiecīgi justies mierīgāk.

Tā kā kaķu dzimtas dzīvnieki var pavadīt vairākas stundas guļot un snauduļojot, Tavs pūkainais draugs noteikti būs Tev pateicīgs, ja izveidosi vairākas mīkstas guļvietas viscaur dzīvoklim vai mājai gan saulē, gan ēnā, gan uz grīdas, gan virs tās un arī pagalmā, ja Tev tāds ir.

Tāpat augstas kvalitātes nagu asināmais stabs vai mājiņa ir vēl viena nepieciešama lieta kaķu drauga mājās. Tas ne tikai ļaus Tavam mīlulim apmierināt savu dabisko vēlmi uzasināt nagus, bet arī paildzinās Tava dīvāna un paklāju mūžu.

3. Regulāri pārbaudi sava kaķa veselību

Vesels kaķis ir laimīgs kaķis. Pat ja Tavs ķepainis ir tikpat rotaļīgs un izsalcis kā parasti, regulārus vetārsta apmeklējumus nevajadzētu izlaist. Tādā veidā Tu gūsi pārliecību, ka Tavs kaķis ēd veselīgi, kā arī varēsi laikus pasargāt viņu no dažādām iespējamām slimībām.

Diemžēl pat mājas kaķi nav imūni pret nevēlamiem parazītiem, un viņiem ir nepieciešams lietot zāles profilaktiskos nolūkos, lai izvairītos no tārpu, blusu un ērču ieperināšanās. Vetārsts būs labākais speciālists, kurš varēs atrast Tavam kaķim piemērotāko ārstēšanas metodi un režīmu.

Vēl viens veids, kā parūpēties par sava pūkainā drauga veselību, ir kādā podiņā iestādīt kaķu zāli, piemēram, timotiņu vai kviešu zelmeni. Kaķēniem jo īpaši patīk šo zaļo stiebru garša un struktūra, bet kaķiem kopumā zāles ēšana palīdz apmierināt vajadzību pēc vitamīniem un minerālvielām, novērst aizcietējumus un samazināt stresu.

4. Parūpējies par tīrību visapkārt

Kaķiem sava un apkārtējās vides tīrība ir ārkārtīgi svarīga. Viņi var pavadīt pusi dienas, tīrot savu kažoku, un tāpēc sagaida, ka arī visas lietas un vietas, ar kurām viņi saskaras, ir pilnīgā kārtībā.

Kamēr vien Tava kaķa kaste jeb tualete nebūs tīra, Tavs ķepainis vairīsies to izmantot un meklēs citu tīrāku vietu mājās, kur paveikt savas darīšanas, vai drīzāk nenokārtoties nemaz, kas var būt par cēloni dažādām saslimšanām.

Mēģini regulāri iztīrīt sava drauga kasti vai arī iegādājies pašattīrošu kaķu tualeti, ja reti esi mājās vai kastes uzkopšanu labāk atstātu citu ziņā. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem aromātiem mājās un arī ļaus Tavam kaķim uzturēt labu fizisko un garīgo veselību.

5. Pavadi pilnvērtīgu laiku kopā ar savu kaķi

Tavs laiks un nedalīta uzmanība ir svarīgākais, ko vari sniegt savam kaķim. Nekas cits tā neiepriecinās Tavu pūkaino kompanjonu kā Tava klātbūtne un kopīgi veiktās aktivitātes.

Ja Tu lielāko dienas daļu pavadi ārpus mājas, mēģini ieplānot kādu laika sprīdi vakarā, lai samīļotu un paglaudītu savu ķepaini, kamēr lasi kādu grāmatu vai skaties televizoru. Kopīgas spēles padarīs Tavu kaķi vēl dzīvespriecīgāku un vairos uzticību.

Var gadīties, ka ikdienas aizņemtībā, cenšoties apvienot darbu ar pārējiem pienākumiem, vakarā nogurums un stress ņem virsroku. Taču, pārnākot mājās vakarā un pavadot laiku ar savu mīļo kaķi, palīdzēs jums abiem atslābt un nomierināties pēc garās, notikumiem bagātās dienas.

Jo vairāk laika pavadīsi kopā ar savu mīluli, jo labāk iepazīsi viņu pašu, viņa ķermeņa valodu un dažādos mīlestības un prieka izpaušanas veidus.

If Mājdzīvnieku apdrošināšana – vienmēr blakus Tev un Tavam kaķim

Tu vari rūpēties par savu mīļo kaķi no visas sirds, taču dažkārt visneparedzamākais var notikt – Tavs kaķis var saslimt vai savainoties. Kad nonāc šādā situācijā, ir labi, ja vari saņemt atbalstu.

Tad ir labi atcerēties, ka If Mājdzīvnieku apdrošināšana ir tikai rokas stiepiena attālumā. Ja gadījumā ar Tavu kaķi pēkšņi noticis kas neparedzēts un ir nepieciešams doties pie veterinārārsta, neaizmirsti, ka apdrošināšana var Tev noderēt. Atlīdzības vari pavisam viegli un ātri pieteikt Mans If profilā vai aplikācijā If Mobile Baltics. Tikai neaizmirsti paņemt visus ar apskati un ārstēšanu saistītos dokumentus, kā čekus, vetārsta slēdzienu utt., lai varētu saņemt izdevumu atmaksu.