5 mobilās aplikācijas, kas noderēs ceļojuma laikā

Sagatavojies, lai ceļojums noritētu veiksmīgi!

Mēs piedāvājam Tev ieskatīties 5 mobilajās aplikācijās, kas noderēs - esot ārzemēs. Ja izvēlies izmantot kādu no aplikācijām, iesakām to lejupielādēt vēl esot mājās, jo datu izmantošana ārzemēs var būt dārga! Un protams, dodoties ārpus Latvijas, neaizmirsti par sava ceļojuma apdrošināšanu

1. Izmanto kartes arī bez interneta – Maps.me

Lai orientētos jaunā pilsētā, pieejamas visdažādākās karšu aplikācijas, bet lielākā daļa no tām izmantojamas tikai on-line jeb tiešsaistes režīmā, kā arī bieži vien patērē daudz interneta resursu.

Aplikācija maps.me ir izmantojama arī off-line režīmā, brīžos, kad internets nav pieejams, vai tīklam ir slikts pārklājums. Maps.me kartē varēsi redzēt savu atrašanās vietu, kā arī meklēt apskates objektus, gan aptiekas, restorānus, viesnīcas un stāvvietas. Pirms došanās ceļojumā, saglabā nepieciešamās valsts karti telefonā.

Šeit vari lejuplādēt Maps.me aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

2. Pārvietojies pa pilsētu ātrāk un ērtāk – Uber / Grab / Taxify

Ja nevēlies zvanīt, lai izsauktu taksometru, vai nemaz nezini adresi, kur atrodies, noderēs dažādās auto pārvadājumu aplikācijas.

Uber - pasaulē populārākā šāda veida aplikācija. To var izmantot 800 pilsētās. Aplikāciju var savienot ar bankas karti, un maksa par braucienu ar taksometru automātiski tiks ieturēta no tās. Tas noder brīžos, kad, ierodoties svešā valstī, Tev nav līdzi tās valsts valūta. Šeit vari lejuplādēt Uber aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

Taxify - darbojas līdzīgi Uber aplikācijai, bet tās pieejamība nav tik plaša. Taxify darbojas Vīnē, Parīzē, Maltā, Prāgā, Kijevā, Tbilisi un vairākās citās Eiropas un Āfrikas pilsētās. Šeit vari lejuplādēt Tavify aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

Izsauc taksometru, lai arī kur Tu atrastos

Grab - būs noderīga dodoties uz Dienvidaustrumu Āziju. Ar to varēsi pasūtīt pat taksometru - motociklu. Šeit vari lejuplādēt Grab aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

Ja dodies tālākos braucienos un vēlies apskatīt objektus ārpus pilsētas centra vai kūrorta, izdevīgāk būs nomāt auto. Uzzini vairāk par auto nomu ārzemēs.

3. Tulko tekstus, tos fotografējot – Google Translate

Google Translate aplikācija piedāvā iespēju tulkot tekstu gan to pārrakstot, gan arī nofotografējot. Aplikācija teksta attēlu noskenē, atpazīst vārdus un piedāvā teksta tulkojumu. Aplikācija darbojas gan online, gan offline režīmā.

Ņem vērā, ka kvalitatīvāks tulkojums parasti būs nevis uz latviešu valodu, bet uz angļu, krievu vai vācu valodu (vai kādu citu no populārākajām pasaules valodām).

Šeit vari lejuplādēt Google Translate aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

4. Vienmēr zini, cik vērta ir lira, grivna vai rūpija – XE Currency

Kaut arī 19 valstīs Eiropā ir eiro, ceļojot ārpus eiro zonas, nākas saskarties ar citām valutām. Aplikācija XE Currency atspoguļo aktuālo informāciju par valūtas vērtību. To iespējams izmantot arī nepieslēdzoties internetam. 

Šeit vari lejuplādēt XE Currency aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.

5. Nepalaid garām labākos apskates objektus – Tripadvisor

Visi galvenie apskates objekti vienuviet, ar lietotāju pievienotām fotogrāfijām, atsauksmēm un ieteikumiem. Izmanto filtru, lai atrastu labākos un augstāk vērtētos restorānus, kā arī mazākas, makam draudzīgākas ēstuves, kas pasniedz autentisku ēdienu. Tripadvisor piedāvā arī iespēju atrast viesnīcas un lidojumus.

Izmanto aplikācijas funkciju "Man tuvumā", un iegūsti sarakstu gan ar apskates objektiem, gan pasākumiem un restorāniem, ko apmeklēt tajā vietā, kur atrodies. Tirpadvisor lietotāji ir aktīvi un ātri atbild uz neskaidrajiem jautājumiem forumos.

Šeit vari lejuplādēt Tripadvisor aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem

Nepalaid garām apskates objektus

Palīdzība un informācija Latvijas iedzīvotājiem ārzemēs – Ceļo droši

Lai Latvijas iedzīvotāji ceļojot justos droši, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija izstrādājusi aplikāciju "Ceļo Droši". Aplikācijā pieejama informācija par nepieciešamajiem dokumentiem ceļojot, piemēram, vai galamērķa valstī ir nepieciešama vīza, informācija par apdrošināšanu, ziņas un brīdinājumi par situāciju konkrētajā valstī, kā arī saraksts ar Latvijas pārstāvniecībām un padomi, kā iegūt palīdzību ārkārtas situācijās.

Šeit vari lejuplādēt "Ceļo droši" aplikāciju Apple tālruņiem vai arī Android un Windows tālruņiem.