Kas ir bagāžas apdrošināšana?

Piedāvajam Tev šādas četras bieži sastopamas situācijas:

 • Esam devušies ceļojumā, sasnieguši galamērķi un iekārtojušies fantastiskā viesnīcā. Ir laiks doties apskatīt pilsētu! Pavadām aizraujošu dienu, apskatām tik daudz interesantu vietu un nemaz nenojaušam, ka tieši šobrīd kāds cītīgi tās pašas fantastiskās viesnīcas numuriņā pārcilā mūsu mantas. Fakts – atgriežamies viesnīcā, esam apzagti. Nozagtas ceļojumam nepieciešamās higiēnas lietas, elektronika un, protams, pases, ko negribējām ņemt līdzi.
 • Beidzot atvaļinājums! Laiski guļam pludmalē. Saule karsē, ūdens veldzē. Dodamies nopeldēties. Mantas rūpīgi atstātas zem dvieļa, ja nu kas.. pēc veldzējošas peldes atgriežamies pie saviem sauļošanās krēsliem – un jā, ir kaut kas, vai precīzāk sakot – nav vairāk nekā! Naudas nav, telefonu nav un, jā, arī pases taču bija tās pašas somiņas mazajā kabatiņā…
 • Beidzot Alpi! Lai cik patīkami, bet tomēr tie Latvijas mazie kalni nespēj sniegt īsto slēpošanas baudu. Pirmā diena kalnos – aizrautīgi slēpojam, līdz pienāk pusdienlaiks. Tepat vietējā kalnu krodziņā pasniedz garšīgas pusdienas. Novelkam slēpes un dodamies ieturēt maltīti. Nesteidzīgi ēdam, dalāmies iespaidos, līdz saprotam – laiks skrien, jāturpina slēpot. Izejot no krodziņa, saprotam – mūsu atstātās slēpes kādam likušās tik kārdinošas.. manas no pērnā gada, bet draudzenei – pilnīgi jaunas. Slēpošana beigusies, īsti pat nesākusies…
 • Ceļojums tuvojas savai izskaņai.  Vēl tikai pāris stundas lidostā un tad jau drīz mājās! Ātri vēl jāsteidz kas iegādāt lidostas veikaliņos. Skats pa labi, skats pa kreisi, vēl domās pārcilājam nopirkto suvenīru sarakstu – ja nu kāds piemirsies? Drošības pēc vēl kādu lieku šokolādi nopirksim. Ķeru pēc somas, bet tajā – tukšums. Un arī tā rokas bagāža, kuru uz īsu brīdi izlaidu no acīm – pazudusi. Lidosta liela, ejas un gaiteņi daudzi, termināļus savieno eskalatori vairāku kilometru garumā.

Vai pazīstamas situācijas? Priecājamies, ja atbildēji “nē”, bet diemžēl zinām, ka neviens nav pasargāts no nekrietnu cilvēku rīcības.

Pirmās izjūtas līdzinās šokam, bet vēlāk saproti, ka visa ceļojumam nepieciešamo preču iegāde – higiēnas preces, apģērbs, apavi, nozagtās elektronikas preces, slēpes, jauniegādātās preces, ceļojumu soma un pase – nozīmē neplānotus izdevumus. Tomēr mēs zinām, ka dalīta bēda ir pusbēda, tāpēc, dodoties ceļojumā, aicinām apdrošināt arī bagāžu un personīgās mantas, lai par nodarīto kaitējumu mēs varētu Tev atlīdzināt.

Atceries, apdrošinot bagāžu un personīgās mantas, Tu esi apdrošinājies visa ceļojuma laikā:

 • braucot ar auto, kuģi vai velo
 • esot uz ielas, kalnos vai pludmalē
 • viesnīcā vai apartamentos
 • veicot pārlidojumus.
Bagāžas apdrošināšana ir spēkā arī gadījumā, ja ceļo ar auto.

Bagāžas apdrošināšana var izglābt Tavu ceļojumu.

Šie ir stāsti par to, kā ceļojumu apdrošināšana palīdzēja atgūt zaudējumus četriem draugiem iepirkšanās tūrē un ģimenei ar bērniem, kas ceļoja ar auto ārvalstīs.

BEZ PASES – NEKĀDI

Esot ārvalstīs, obligāts ir personu apliecinošs dokuments. Diemžēl zādzības gadījumā zagļi nešķiro, kas vēl bez naudas atrodas Tavā makā vai somā. Viņi paņem visu un visbiežāk lieko izmet atkritumos.

Tomēr palikt ārvalstīs bez personu apliecinoša dokumenta, kas vienlaikus ir arī vienīgais ceļošanai derīgais dokuments, ir neapskaužama situācija. Tas ir ne tikai laiks, kas jāpavada, lai ārvalstīs saņemtu atgriešanās izziņu, bet arī izmaksas. Turklāt, ne vienmēr konsulārais departaments atrodas izvēlētā ceļojuma galamērķī.

Nozagts vienīgais ceļošanai derīgais dokuments nozīmē papildu izmaksas:

 • nokļūšanai līdz konsulārajam departamentam;
 • iespējams, nakšņošanai citā viesnīcā līdz izziņas saņemšanai;
 • atgriešanās izziņas sagatavošanai, kas Eiropas valstīs maksā ap 25 eiro.

Atceries, apdrošinot bagāžu un personīgās mantas, Tu esi apdrošinājis arī vienīgo ceļošanai derīgo dokumentu! Zādzības gadījumā par atgriešanās izziņas izgatavošanu, kā arī par ceļa un uzturēšanas izmaksām, ja tādas būs, rūpēsies apdrošinātājs.

KĀ NEPĀRMAKSĀT, PĒRKOT APDROŠINĀŠANU

Lai nepārmaksātu, nepieciešams izvēlēties savas bagāžas vērtībai piemērotāko apdrošināšanas segumu. Ja nezini, kā noteikt bagāžas vērtību, piedāvājam vienkāršu veidu, kā aprēķināt bagāžas vērtību.

Zādzības ārvalstīs ir tikpat izplatītas kā zādzības Latvijā, tikai vienīgā atšķirība – ja, esot mājās, mūsu iedzīve ir apdrošināta līdz ar mājokli, tad, esot ārvalstīs, mūsu līdzi paņemtās un ceļojuma laikā iegādātās mantas un ceļošanas dokumentus varam apdrošināt, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu.

Apdrošini savu bagāžu un ceļo bez raizēm!