Bagāžas apdrošināšana - kāpēc tā ir nepieciešama?

Visbiežāk dzirdētais klientu jautājums, pērkot ceļojumu apdrošināšanu – “Kāpēc apdrošināt bagāžu? Tur jau tikai drēbes!”

Tomēr mēs iesakām palūkoties uz savu ceļojuma bagāžu no šāda skatupunkta:

 • Ceļojuma somā, kuru Tu nodod pārvadātājam, nereti pārvadā ne tikai savu mīļāko apģērbu, ādas kurpes, jauno uzvalku un zīda veļu, bet arī higiēnas preces, elektrisko skuvekli, epilatoru, jauno detektīvromānu u.c.
 • Dodoties aktīvā atpūtā, bagāžā, visticamāk, pārvadāsi arī slēpes vai sniega dēli, masku snorkelēšanai, speciālo sporta apģērbu, kalnā kāpēju zābakus u.c.

Dodoties ceļojumā, mēs nevēlamies domāt par to, kas notiks, ja bagāža pazudīs, aizkavēsies vai tiks bojāta, bet diemžēl šādi gadījumi mēdz notikt.

Padomā!

Ja Tava bagāža ir aizkavējusies

Tev būs jāiegādājas pirmās nepieciešamības higiēnas preces, kā arī apģērbs un apavi, kas atbilst ceļojuma galamērķa klimatiskajiem apstākļiem.

 • Ja dodies aktīvā atpūtā, Tev būs jādomā arī par nepieciešamā sporta inventāra nomu, lai aktīvai atpūtai paredzētās dienas neietu zudumā.
 • Ja būsi devies komandējumā, lai piedalītos konferencē vai svinīgā pasākumā, Tev būs jādomā arī par uzvalka vai balles tērpa iegādi.

Ja Tava bagāža ir pazudusi

Tev būs jāiegādājas jauna ceļojumu soma un bagāžas saturs, kura kopējā vērtība ir atkarīga no tajā esošajām mantām, bet visticamāk pārsniedz 100 eiro robežu. Ja devies aktīvā atpūtā, no jauna būs jāiegādājas arī sporta inventārs un sporta apģērbs.

Ja Tava bagāža ir bojāta

Tev būs jāiegādājas bagāžas saturs, kas būs cietis un sabojāts.

  Nedienas ar bagāžu ceļojuma laikā nevienam nav patīkamas. Neticami, bet vienas somas aizkavēšanās vai pazušana Tev var sagādāt ne tikai nepatīkamus pārdzīvojumus, bet arī izniekotu ceļojumam tik dārgo laiku, kas jāpavada, atjaunojot somas saturu, un papildu izmaksas.

  Jā, mēs apzināmies, ka apdrošināšana nevar Tevi pasargāt no visām šīm sekām, bet, ja varam palīdzēt finansiāli, tad, iespējams, arī rūgtums par zaudēto vai bojāto mantu būs mazāks.

  Vai zināji, ka dodoties trīs dienu ceļojumā uz kādu no Eiropas valstīm, piemaksa par personīgo mantu apdrošināšanu ar limitu līdz 300 eiro Tev izmaksās nedaudz vairāk kā 2 eiro?

  Ja vēlies noskaidrot precīzi, ar kādu summu Tev jārēķinās, lai ceļojumu apdrošināšanā iekļautu arī personīgo mantu apdrošināšanu, ienāc mans.If.lv!