Kam pievērst uzmanību ziemas laikā, dodoties pastaigā ar mājdzīvnieku?

Piemēram, vai zināji, ka visneaizsargātākās ir dzīvnieka pēdas, kas nonāk tiešā saskarē ar zemi, kuru klāj sniegs, ledus un sāls?

Svaigs gaiss Tavam mīlulim ir nepieciešams visās sezonās, tāpat kā Tev! Lai varētu izbaudīt ziemas priekus kopā ar savu mājdzīvnieku, neaizmirsti parūpēties par tā drošību un labsajūtu arī aukstajā laikā.
Atgādināsim pāris lietas, kuras būtu jāņem vērā:

  • Mājdzīvnieka apmatojums – jo mazāks, smalkāks, īsāks ir Tava mājdzīvnieka apmatojums, jo ātrāk tam kļūst auksti. Lielāks aukstums var izraisīt atdzišanu vai apsaldējumus. Ja tomēr tā ir noticis, ātri nogādā dzīvnieku siltā telpā. Tavam sirdsmieram iesakām aizvest mīluli pie veterinārārsta uz pārbaudi.
  • Aukstums – padara dzīvnieka imūnsistēmu jutīgāku pret vīrusiem. Īpaši augsts infekcijas risks ir vietās, kur ir daudz suņu – parkos, bieži apmeklētās dabas takās utt. Dodoties pastaigā lielā aukstumā, padomā, vai dzīvniekam varētu būt nepieciešama lietus necaurlaidīga jaka?
  • Ledus – ja ceļa segums kļūst slidens, noteikti turi dzīvnieku pie pavadas. Izvairies no kāpšanas uz ledus,  negaidīta paslīdēšana, nokrišana var izraisīt muskuļu un locītavu bojājumus. (pie kam – ne tikai Tavam mājdzīvniekam, bet arī Tev)
Izplāno mašruta garumu
Izplāno maršruta garumu
  • Sāls uz ceļiem – uz slidena ceļa pārkaisītie sāls izstrādājumi var saturēt dzīvniekiem toksiskus savienojumus. Esi vērīgs un uzmani, lai Tavs mājdzīvnieks nelaiza zemi, kā arī savas netīrās pēdas. Biežas pastaigas pa sālītiem ceļiem var sabojāt suņa pēdu spilventiņus – lai aizsargātu mājdzīvnieka pēdas, ieteicams pēc pastaigas rūpīgi tās nomazgāt. Ja nevēlies katru reizi pēc pastaigas mazgāt mājdzīvnieka ķepas, vari izmantot īpašus aizsargājošus spilventiņus vai zābakus.
  • Saindēšanās – ziemā stāvlaukumos un/vai pagalmos cilvēki lej antifrīzu jeb sala izturīgu dzesēšanas šķidrumu savās automašīnās, tas var nopilēt uz zemes un tā saldā garša piesaista suņus un kaķus, kuriem šis šķidrums ir ļoti toksisks. Pirmā intoksikācijas pazīme ir atkārtota vemšana. Ja ir aizdomas par saindēšanos, nekavējoties konsultējies ar veterinārārstu. Ja Tev ir mūsu Mājdzīvnieku apdrošināšana, tā segs vetārsta izdevumus.
  • Tumsa – Tava mājdzīvnieka drošībai, tāpat kā Tev, ir nepieciešams arī atstarotājs. Iestājoties tumšajam laikam, dzīvnieki bieži nonāk ceļu satiksmes negadījumos, jo autovadītāji viņus vienkārši neredz.
    Specializētajos veikalos vari iegādāties atstarojošas jaciņas, zābakus, jostas un diodes, kuras var piestiprināt pie apkakles. Padari savu mājdzīvnieku redzamu arī tumsā!

Suņi un kaķi, kuri dzīvo ārā


Pārliecinies, vai Tavam mīlulim ir pietiekami nosiltināta mājiņa/būda.
Mājiņai būtu vēlamas dubultas sienas, kā arī ieeju vajadzētu kaut daļēji noslēgt, lai neļautu aizplūst suņa ķermeņa siltumam, grīdu vislabāk noklāt ar salmiem vai sienu, kas uzsūks mitrumu, nevis segas, kas sasals un radīs pretēju efektu. Ziemā vairāk jāpievērš uzmanība: vai āra sunim ir pietiekami daudz pārtikas un dzeramā ūdens. Un neaizmirsti pārbaudīt, vai dzeramais ūdens bļodiņā nav sasalis.
Arī ārā dzīvojošiem dzīvniekiem ir nepieciešamas neilgas pastaigas, lai tie izkustētos un sasildītos.
Neaizmirsti, ka arī kaķiem, kuri pieraduši dzīvot ārpus telpām, jānodrošina vieta, kur tie var sasildīties un atpūsties.

Padomi īsumā:

  • Izplāno pastaigas garumu
  • Parūpējies par mājdzīvnieka kažociņu (mētelītis, zābaciņi u.c.)
  • Pārbaudi, vai āra mājiņa ir pietiekami silta
  • Pārbaudi regulāri, vai dzeramais ūdens nav sasalis
  • Parūpējies par savu un dzīvnieka drošību uz ceļa. Lieto atstarotājus!

 

Tumšajā laikā velc atstarojošu elementu , lai Tavs mīlulis ir redzams
Tumšajā laikā velc atstarojošu elementu, lai Tavs mīlulis ir redzams