Ceļošanai nepieciešamie dokumenti

Pase un biļetes – ar šiem dokumentiem varēsiet ne tikai izbraukt no valsts, bet arī atgriezties tajā. Tomēr, apdomājot labāk, izrādās, ka ceļojumā noderēs arī identifikācijas karte, vīza, EVAK karte un ceļojuma apdrošināšanas polise. Starp citu, dokumenti ceļošanai nepieciešami arī dzīvniekiem.

Pase

Šaubu gadījumā mēģiniet noskaidrot konkrētās valsts vēstniecībā par tajā noteikto pases derīguma termiņu ieceļošanai.

Personas apliecība jeb elektroniskā identifikācijas karte

Ir daudz valstu, kurās pieņem Latvijas pilsoņa personas apliecību kā derīgu ceļošanas dokumentu. Tās ir (alfabētiskā secībā) Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Īrija, Islande, Itālija, Kipra, Apvienotā Karaliste (Lielbritānija), Lietuva, Lihtenšteina, Luksemburga, Malta, Melnkalne, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Ungārija, Vācija un Zviedrija.

Vīza

Ir valstis, kurās var iebraukt ar ieceļošanas vīzu. Tāpēc nepieciešams to laikus iegūt konkrētās valsts pārstāvniecībā. Savukārt ir valstis, kas ir noteikušas bezvīzu ieceļošanas kārtību.

EVAK karte un ceļojuma apdrošināšanas polise

EVAK karte un ceļojuma apdrošināšanas polise sedz arī repatriācijas (atgriešanās dzimtenē) izdevumus smagas slimības vai nāves gadījumā.

Dokumenti bērniem

Bērniem, protams, ir nepieciešama ceļošanai derīga pase. Taču ir valstis, kurās līdz ar pasi tiek prasīta, piemēram, arī dzimšanas apliecība (ja bērns ceļo kopā ar vecākiem un vecāku pasē nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu) vai vismaz viena no vecākiem notariāli apstiprināta pilnvara (ja bērns ceļo bez vecākiem). Iesakām sazināties ar Valsts robežsardzi aktuālo prasību noskaidrošanai.

Ceļojot kopā ar mājdzīvniekiem

Precizējiet, vai valstī, uz kuru dodaties, netiek prasīts, lai dzīvnieka pasē būtu atzīmes par vakcināciju. Šāda informācija ir atrodama Pārtikas un veterinārā dienesta tīmekļa vietnē.

Dodoties ceļojumā ar Latvijas tūroperatoru vai aģentu starpniecību

Pārbaudiet, vai šis uzņēmējs ir reģistrēts Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru datu bāzē.