Galvenā izvēlne Pāriet uz saturu

Ziņu ARHĪVS

 1. Kreisais pagrieziens – kaitinošākais un bīstamākais manevrs

  15 oktobris 2014
  Pat pieredzējušus autovadītājus pagrieziens pa kreisi mēdz padarīt nervozus, un ne velti – tas ir viens no bīstamākajiem manevriem, kas pilsētā bieži kavē satiksmi, bet ārpus pilsētas to dēļ notikušiem negadījumiem mēdz būt smagas sekas. If Apdrošināšanas aprēķini liecina, ka atlīdzības par negadījumiem, kas notikuši neveiksmīga kreisā pagrieziena dēļ, ir trīs reizes lielākas nekā par citiem auto negadījumiem.
 2. Latvijā visbiežāk zog 5 – 15 gadus vecus auto

  24 septembris 2014
  2014. gada astoņos mēnešos Latvijā nozagtas 587 automašīnas no kurām 42 % (244) ir ražotas laikā no 2000. līdz 2009. gadam. Zagto auto īpatsvarā liels ir arī jaunu auto skaits (līdz 5 gadiem) – 93 (16 %), kā arī deviņdesmitajos gados ražoto auto skaits – 167 (28 %).
 3. Rekordlielos apmēros turpina zagt auto spoguļus, piedāvā bezmaksas marķēšanu

  09 marts 2014
  2014. gada gada divos mēnešos sasniegts lielākais visu laiku rekords auto spoguļu zādzību ziņā, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, ir vidēji četras reizes lielāks.
 4. Apļveida krustojumu rekordists negadījumu skaita ziņā - Mūkusalas aplis

  09 oktobris 2013
  Apļveida krustojumu izbraukšana daļai autovadītāju sagādā grūtības. Rīgā apļveida krustojums, kurā visbiežāk reģistrētas autoavārijas, ir Mūkusalas rotācijas aplis Rīgā. Šogad tur notikuši 47 % no visiem pieteiktajiem apļveida krustojumos notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkoptie dati.
 5. Vidējā atlīdzība par nozagtu velosipēdu ir 300 – 400 lati

  19 septembris 2013
  Pieaugot velosipēdu skaitam, pieaug arī to zādzību skaits ne tikai no velo novietnēm un ielām, bet arī mājokļiem un pagrabiem. Velosipēdiem zagļu acīs ir tikpat liela vērtība kā datoram, televizoram vai mājas kinozālei, jo arī velosipēdu ir iespējams ātri realizēt, piemēram, nododot lombardā vai Latgalītei līdzīgās tirgošanās vietās, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību nodaļas apkopotā informācija par 2013. gadā pieteiktajām atlīdzībām.
 6. Piektā daļa saskaņoto paziņojumu aizpildīta nekvalitatīvi

  20 augusts 2013
  If Apdrošināšana apkopotie dati liecina, ka vidēji katrs piektais saskaņotais paziņojums par notikušu ceļu satiksmes negadījumu ir aizpildīts nekvalitatīvi. Visbiežāk viens vai abi iesaistītie autovadītāji aizmirst norādīt negadījuma vietu un laiku, kā arī parakstīties, vai arī uzzīmētā shēma neļauj objektīvi spriest par negadījuma apstākļiem un noteikt katra vadītāja vainas pakāpi.
 7. Trešdaļa apzagto mājokļu aprīkoti ar signalizāciju, kura nebija ieslēgta

  29 aprīlis 2013
  38 % no pēdējā gada laikā pieteiktajām atlīdzībām par mājokļa apzagšanu notikušas īpašumos, kuros saimnieki bija uzstādījuši signalizāciju, taču nebija to ieslēguši. Visbiežāk šāda veida zādzības notiek naktī, jo liela daļa cilvēku signalizāciju ieslēdz tikai tad, kad pašu nav mājās, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkopotā informācija.
 8. Jaudīgi sildītāji - bīstamākās apkures sezonas elektroierīces

  24 oktobris 2012
  Sildītāji, kurus visintensīvāk izmanto gada aukstajos mēnešos, ir apkures sezonas bīstamākās elektroierīces, kas Latvijā katru gadu izraisa vairāk nekā tūkstoti ugunsgrēku. Mūsdienās lietoto elektroierīču jauda pieaugusi par aptuveni 8 – 10 reizēm, taču daudzviet ēkās joprojām tiek lietots pirms gadu desmitiem ierīkotais alumīnija elektroinstalāciju vadu tīkls. Tāpat aprēķināts, ka aptuveni 27 % ugunsnelaimju izraisa tieši bojāta elektroinstalācija, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību nodaļas apkopotie dati.
 9. 59 % autovadītāju neko nezina par OCTA tiešo zaudējumu regulēšanas sistēmu

  18 septembris 2012
  Tikai 12 % autovadītāju spēj precīzi identificēt pakalpojumu, kas paredz OCTA auto negadījuma pieteikšanas iespēju pie sava apdrošinātāja, bet 59 % autovadītāju par to nav dzirdējuši neko. Savukārt pārējo autovadītāju zināšanas par OCTA tirgū ieviesto sistēmu ir ļoti vājas un neprecīzas, turklāt lielai daļai autovadītāju raksturīgi dažādi mīti par to, liecina If Apdrošināšana veiktā autovadītāju aptauja.
 10. Ārzemēs strādājošie gūst smagas traumas

  23 augusts 2012
  Šogad laikā no aprīļa līdz augustam ārzemēs strādājošie Latvijas iedzīvotāji guvuši mazāk traumu, tomēr tās ir bijušas smagākas un to ārstēšana izmaksājusi dārgāk, salīdzinot ar pagājušajā gadā pieteiktajām traumām. Dažas slimnīcā pavadītas dienas ar akūtu apendicītu vai negaidīti sākušos neiroloģisku saslimšanu ārzemēs izmaksā vairākus tūkstošus latu, informē If Apdrošināšana Personu atlīdzību grupas vadītāja Ilma Svekre.
 11. Lietusgāžu peļķē noslīcināta auto remonts maksā tūkstošus

  12 jūlijs 2012
  If brīdina - negaisa laikā autovadītāji, cenšoties iespējami ātrāk šķērsot lietusgāžu peļķes, riskē sabojāt savu auto, kura remonts var izmaksāt tūkstoti un vairāk latu, jo visbiežāk ūdens sabojā automašīnas motoru. Autoservisu pārstāvji norāda, ka lielākā daļa autovadītāju nemaz nezina, kurā vietā atrodas motora gaisa ieplūdes atvere un cik dziļas peļķes viņu auto var izbraukt.
 12. EVAK vai ceļojumu apdrošināšana – kas izdevīgāk?

  05 decembris 2011
  Ja man ir EVAK, kāpēc man būtu nepieciešams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu? Ja esmu iegādājies ceļojumu apdrošināšanas polisi, saņemt EVAK ir lieki. Kam taisnība un, kādos gadījumos pietiek ar vienu vai otru no apdrošināšanas veidiem.
 13. OCTA līguma izbeigšana pirms termiņa – biežākie pārpratumi un neskaidrības

  23 novembris 2011
  If Apdrošināšana pieredze liecina, ka saistībā ar OCTA polišu izbeigšanu visbiežāk pārpratumi rodas divās situācijās – autoīpašniekam nolemjot pārdot savu auto, kā arī norakstot vai nododot to likvidācijai. Nereti šajos gadījumos rodas situācijas, kurās apdrošināšanas sabiedrība nav tiesīga pārtraukt polisi, lai gan auto īpašnieks ir pārliecināts, ka auto vairs nav viņa īpašums un attiecīgi OCTA polise var tikt izbeigta.
 14. Batutu traumas rosina domāt par bērnu apdrošināšanu

  24 augusts 2011
  Batuta izmantošana kļūst arvien populārāka un bērni, kas guvuši tajos traumas, vasaras mēnešos ir bieži slimnīcu traumpunktu apmeklētāji.
 15. If pirmo reizi Latvijā KASKO polises piedāvā arī vēsturiskiem auto

  18 jūlijs 2011
  If Apdrošināšana izdotā pirmā vēsturisko KASKO polise ir par apdrošinājuma summu 130 000 eiro un tā izdota 1969. gada izlaiduma Mercedes Benz 280 automašīnai. Auto ir apdrošināts pret visiem KASKO riskiem.
 16. If aizpilda brīvo nišu – sāk piedāvāt privāto veselības apdrošināšanu

  07 novembris 2010
  Aizpildot brīvo nišu, kas radusies pēc apdrošināšanas sabiedrības RSK likvidācijas, If Apdrošināšana ievieš jaunu pakalpojumu – privātpersonu veselības apdrošināšanu. Apdrošināšanas polisi var iegādāties ikviens cilvēks, kuram to nenodrošina darba devējs, kurš ir pašnodarbinātais vai arī nav nodarbināts.
 17. Kā pasargāt mājokli no ielaušanās

  18 augusts 2010
  Ielaušanos un zādzību skaits mājokļos ir nemainīgi augsts. Pieredze rāda, ka aizvien biežāk ielaušanos svešos veic amatieri, jo nereti mājokļu īpašnieki nevērīgi atstāj mantas un lietas, kas mudina garnadžus izdarīt noziegumu. Vislabāk no ielaušanās mājoklī pasargās labas durvis, kārtīgas atslēgas un signalizācijas sistēma.
 18. Joprojām aktuāls vandālisms un zādzības no automašīnām

  09 aprīlis 2010
  If Apdrošināšana dati par pēdējās nedēļās iesniegtajiem KASKO atlīdzību pieteikumiem liecina, ka bez auto spoguļu un drošības spilvenu zādzībām pieaug arī auto riteņu multimediju sistēmu zādzības un taksometru galvas balstos iemontēto monitoru zādzības.
 19. If KASKO sedz zaudējumus par bedrē bojātām riepām

  11 marts 2010
  If pamata KASKO polise sedz zaudējumus, ja transportlīdzeklim iebraucot bedrē tiek bojātas riepas un/vai diski. Arī šogad kā katru gadu marta mēnesī aktualizējas to KASKO negadījumu skaits, kad tiek bojātas auto riepas un diski iebraucot bedrēs.