Ārzemēs strādājošie gūst smagas traumas
Šogad laikā no aprīļa līdz augustam ārzemēs strādājošie Latvijas iedzīvotāji guvuši mazāk traumu, tomēr tās ir bijušas smagākas un to ārstēšana izmaksājusi dārgāk, salīdzinot ar pagājušajā gadā pieteiktajām traumām. Dažas slimnīcā pavadītas dienas ar akūtu apendicītu vai negaidīti sākušos neiroloģisku saslimšanu ārzemēs izmaksā vairākus tūkstošus latu, informē If Apdrošināšana Personu atlīdzību grupas vadītāja Ilma Svekre.
Šovasar smagākie pieteiktie atlīdzību gadījumi ir bijuši saistīti ar atlīdzību izmaksu vairāku tūkstošu latu apmērā – kādam tālbraucējam šoferim veiktā apendicīta operācija Austrijā izmaksāja 4 366 latus, savukārt kādam biroja darbiniekam Vācijā nedēļu ilga atrašanās slimnīcā, kurā viņš nokļuva pēc negaidīti sākušās neiroloģiskas saslimšanas, izmaksāja 4 421 latu, informē Ilma Svekre.
Ļoti smagā ceļu satiksmes negadījumā jūnijā iekļuva kāds tālbraucējs šoferis no Latvijas, kuru pēc izkāpšanas no automašīnas notrieca iereibusi vieglās automašīnas vadītāja. 42 gadus vecais vīrietis tika ievietots slimnīcā ar ļoti smagām traumām un uz slimnīcu Latvijā tika transportēts ar Katastrofu medicīnas centra helikopteru. Lai gan negadījums notika vien dažus kilometrus aiz Latvijas robežas, cietušā transportēšanas izdevumi bija 900 latu. Savukārt par kāda cita tālbraucēja šofera insulta operāciju un transportēšanu no vienas slimnīcas uz otru Nīderlandē If Apdrošināšana apmaksāja izdevumus 700 latu apmērā.
Daļa pieteikto atlīdzību ir saistītas ar dažādiem dzīvniekiem – klienti pieteikuši gan suņu, gan insektu kodumus, savukārt kāds klients pēc ceļojuma Spānijā pieteica atlīdzību 76 latu apmērā par medicīnisko palīdzību, kas saņemta pēc burunduka kodiena.
If Apdrošināšana dati liecina, ka katru gadu pieaug to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas uz ārvalstīm dodas strādāt un pelnīt sev iztiku. „Jau vairāku gadu garumā kā pārliecinoši populārākais Latvijas iedzīvotāju galamērķis darbam ārvalstīs ir Vācija. Tāpat salīdzinoši daudz strādājošo dodas uz Zviedriju, Beļģiju, Lielbritāniju, Itāliju un Franciju. Ceļojumu apdrošināšanas polisi, kas paredz tā saukto darījumu braucienu jeb komandējumu, ietverot fiziska darba veikšanu, visbiežāk izvēlas cilvēki, kas ārvalstīs ir nodarbināti dažādu darbu veikšanā būvniecības uzņēmumos, ir saistīti ar transporta pārvadājumu uzņēmumiem, kā arī ir nodarbināti lauksaimniecības darbu veikšanā vai pakalpojumu sfērā,” norāda Ilma Svekre.
Saskaņā ar If Apdrošināšana datiem šogad visbiežāk (41% gadījumu) cilvēki guvuši dažādas traumas - ķermeņa un ekstremitāšu sasitumus, sastiepumus, kā arī roku un kāju izmežģījumus un dažādus lūzumus. Vēl 31% gadījumu strādājošie Latvijas iedzīvotāji sasirguši ar kādu akūtu saslimšanu – visbiežāk ar dažādām vīrusu infekcijām, angīnu, vēdersāpēm un tamlīdzīgām kaitēm. Tāpat samērā bieži – 19% - cilvēki cietuši no kādiem hronisku kaišu paasinājumiem (piemēram, bronhiālās astmas, gastrīta, veģetatīvās distonijas un citām). Vēl šogad 5% gadījumu If Apdrošināšana klientiem nācies meklēt mediķu palīdzību infarkta vai insulta gadījumos.