Galvenā izvēlne Pāriet uz saturu

Ziņas medijiem: 2019

 1. Tikai 29% Latvijas iedzīvotāju mājoklī ir ugunsdzēšamais aparāts

  18 decembris 2019
  If Apdrošināšanas veiktajā aptaujā 69% Latvijas iedzīvotāju atzina, ka viņu mājoklī nav nekādu palīglīdzekļu uguns nodzēšanai, ja mājoklī kas aizdegtos. Nekādu palīglīdzekļu uguns nodzēšanai nav 81% dzīvokļu un 40% privātmāju, kā arī rindu un dvīņu māju.
 2. Pētījums: cik daudz sociālo tīklu lietotāju informē zagļus par došanos ceļojumā

  16 oktobris 2019
  If Apdrošināšana veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 57% no visiem Latvijas sociālo tīklu lietotājiem publicē savu ceļojumu fotogrāfijas. 40% bildes sociālajos tīklos publicē vēl pirms atgriešanās mājās, tā par savu prombūtni, iespējams, informējot arī mājokļu zagļus. If Apdrošināšana aicina būt piesardzīgiem un neapdomīgi nepublicēt internetā arī informāciju par lieliem pirkumiem, mājokli un auto.
 3. Netipisks zibens spēriens “Annas koku skolas” ēkā

  11 septembris 2019
  Šīs vasaras negaisi daudziem uzņēmumiem radīja galvassāpēs. Stipras vēja brāzmas, lūstoši koki un zibens izlādes nodarīja zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tieša zibens izlāde notika arī “Annas koku skolā”, aizdedzinot ēkas jumtu. Bojājumu novēršanai If Apdrošināšana atlīdzībā izmaksāja nepilnus 5 tūkstošus eiro.
 4. Pētījums: kas ir normāls kolēģis – profesionālis vai draugs?

  04 septembris 2019
  Latvieši vēlas, lai viņu kolēģi ir kompetenti profesionāļi, kuri dalās ar savām zināšanām, bet tai pašā laikā, lai kolēģi darba vietā būtu draudzīgi un jokotos. Igaunijā un Lietuvā viedokļi, kādam jābūt kolēģim, atšķīrās. Šie secinājumi gūti pētījumā par normālu darbu, ko Baltijas valstīs veikusi If Apdrošināšana.
 5. Katra piektā mobilā ierīce tiek sabojāta jau pirmā gada laikā

  22 augusts 2019
  If Apdrošināšanas dati Baltijas valstīs liecina, ka katra piektā viedierīce piedzīvo negadījumu jau pirmā gada laikā pēc tās iegādes. Diemžēl statistika rāda, ka 40% no telefoniem un planšetēm pēc šī negadījuma vairs nav lietojami. Ierīci nepieciešams labot vai arī pilnībā nomainīt.
 6. Kādi negadījumi latviešiem ārzemēs visbiežāk atgadās ar nomas auto?

  08 augusts 2019
  83% no Latvijas iedzīvotājiem ārzemju ceļojumos vismaz reizi braukuši ar auto; lielākā daļa no latviešiem, kas ar auto ceļo, vismaz reizi to ir arī nomājuši (88%), liecina If Apdrošināšana veiktā aptauja. Negadījumi ar nomātiem auto galvenokārt notiek aktīvās tūrisma sezonas laikā - no maija līdz vasaras beigām. Nomātās automašīnas biežāk tiek apskādētas Itālijā.
 7. Netipiski vasarai pieaudzis auto lukturu zādzību skaits

  31 jūlijs 2019
  Vasaras mēnešos īpaši pieaudzis lukturu zādzību skaits. If Apdrošināšanas atlīdzību dati liecina, ka līdz 2019. gada jūlija vidum jau ir nozagts tāds pats lukturu skaits, kā visa 2018. gada laikā. Visbiežāk bez auto lukturiem paliek tieši Volvo automašīnas.
 8. Cik ātri var ielauzties mājoklī un to apzagt?

  15 jūlijs 2019
  Zagļi ir aktīvi visu gadu, bet īpaši uzmanīgiem mājokļa īpašniekiem jābūt vasarā, jo tad cilvēki biežāk atrodas ārpus mājas, dodas ceļojumos, kā arī neapdomīgi atstāj mantas redzamā vietā uz terasēm vai neaizver logus. If Apdrošināšana veiktais eksperiments parādīja, ka mājokļa apzagšanai pietiek ar 1,5 minūtēm.
 9. Kam cilvēki zvana uzreiz pēc ceļu satiksmes negadījuma

  28 jūnijs 2019
  Iekļūšana ceļu satiksmes negadījumā rada stresu un bieži arī nezināšanu, kā rīkoties tālāk. Parasti pēc iekļūšanas negadījumā seko telefona zvans. If Apdrošināšana veica aptauju, lai noskaidrotu, kam negadījumā iekļuvušie autovadītāji zvana visbiežāk, protams, ar piebildi, ka negadījumā nav cietuši cilvēki.
 10. Tikai 3 no 10 darbiniekiem savu darbu uzskata par normālu; puse apsvērtu mainīt darbu uz normālāku

  17 maijs 2019
  Baltijas valstīs veiktajā aptaujā konstatēts, ka tikai trešā daļa darbinieku savu pašreizējo darbu uzskata par normālu, Latvijā rezultāts vēl zemāks. Puse no aptaujas dalībniekiem būtu gatavi mainīt esošo darbu pret citu, ja piedāvātais darbs atbilstu viņu prasībām par “normālu darbu”. Pētījuma veidotāju mērķis bija noskaidrot, ko cilvēki uzskata par normālu darbu.
 11. Tikai 55% cilvēku sadzīves tehniku izmanto droši

  28 aprīlis 2019
  68% no mājokļa apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem ir par ūdens noplūžu radītiem bojājumiem. Lai noplūdes laikus pamanītu, veļas un trauku mazgājamās mašīnas jālieto, kad cilvēki atrodas mājās  un ir nomodā.  If Apdrošināšana veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka tikai 55% no cilvēkiem Latvijā trauku un veļas mazgājamo tehniku vienmēr darbina, kad paši ir mājās.
 12. Pavasara saule apžilbina autovadītājus

  22 marts 2019
  Tuvāko mēnešu laikā visiem satiksmes dalībniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo šajā laikā negadījumi, ko izraisa saules apžilbināti autovadītāji, notiek biežāk. If Apdrošināšana brīdina, ka apžilbinātu šoferu izraisītās avārijas var būt īpaši smagas.
 13. Pavasarī 25% no KASKO atlīdzībām ir bojātu vējstiklu gadījumi

  19 marts 2019
  Ziemai beidzoties, daudzi ceļi un ielas šogad pārvērtušies ierakumos. Autovadītāji bedrēs pārsit auto riepas, sabojā diskus. Tomēr gadalaiku maiņā aktualizējas arī cita problēma – uz vēl nesakoptajiem ceļiem esošie akmeņi un šķembas ielido auto vējstiklos, radot bojājumus un plaisas.
 14. Pētījums. Kas visvairāk satrauc latviešus, dodoties ceļojumā

  20 februāris 2019
  If Apdrošināšana veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka, ceļojot uz ārzemēm, Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā (56%), vairāk nekā puse ceļojumu laikā baidās arī saslimt (54%) un gūt traumas un savainojumus (53%).
 15. If veselības apdrošināšana turpmāk mobilajā aplikācijā

  18 februāris 2019
  If Apdrošināšana ir izstrādājusi inovatīvu aplikāciju If Mobile, kurā klienti turpmāk varēs ērti lietot savu veselības apdrošināšanas polisi. Augsto datu drošību un aplikācijas funkcionalitāti jau atzinīgi novērtējuši starptautiski IT eksperti.