Pētījums. Kas visvairāk satrauc latviešus, dodoties ceļojumā

If Apdrošināšana veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka, ceļojot uz ārzemēm, Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā (56%), vairāk nekā puse ceļojumu laikā baidās arī saslimt (54%) un gūt traumas un savainojumus (53%).

If Apdrošināšana dati liecina, ka ceļojumu apdrošināšanas atlīdzības visbiežāk tiek pieteiktas par saslimšanu ārzemēs.

Ceļotāji Latvijā satraucas mazāk par kaimiņiem

Tikai 7% no visiem ceļotājiem atzīst, ka ceļojot viņus neuztrauc pilnīgi nekas. Sievietes un vīrieši satraucas par ļoti līdzīgām lietām, tomēr tieši sievietēm lielāku satraukumu rada iespējama bagāžas pazušana un apmaldīšanās nepazīstamā vietā. If Apdrošināšana aptaujā noskaidrots, ka visbažīgākie ceļotāji starp Baltijas valstīm ir Lietuvā. Tur 72% no ceļotājiem atzīst, ka baidās no iekļūšanas satiksmes negadījumā, bet 67% satrauc risks tikt apzagtiem. Igauņi pirms ceļošanas nervozē mazāk par dienvidu kaimiņiem, viņi visvairāk satraucas par savas bagāžas pazaudēšanu (63%).

Jauniešus satrauc pazaudēta bagāža, seniorus – saslimšana

Jauniešus Latvijā krietni vairāk uztrauc ceļojuma gaita un mantu drošība, mazāk - sava drošība vai veselība. 56% no jauniešiem līdz 25 gadu vecumam ceļojot satraucas par bagāžas pazaudēšanu. Bažas izraisa arī lidmašīnas reisa atcelšana, kā arī varbūtība tik apzagtiem. Vecāka gada gājuma ceļotājiem lielākas raizes rada veselības problēmas un ceļojuma laikā gūtas traumas. Katru trešo jaunieti uztrauc apmaldīšanās nepazīstamā vietā, bet tikai 11% no ceļotājiem, kuri ir vecāki par 45 gadiem, arī raizējas par apmaldīšanos.

Nelaimes, kas ceļojumos notiek visbiežāk

Ceļojumu laikā notikušās ķibeles atšķiras atkarībā no ceļojuma veida, sezonas un galamērķa. “Kūrortos eksotiskās valstīs tipiska ir pārkaršana saulē, bērni gūst traumas pie baseiniem. Tāpat eksotiskās valstīs regulāri notiek saindēšanās ar ēdienu. Visbiežāk ārstēšanās notiek privātajās medicīnas iestādēs, kas atrodas turpat kūrortā,” skaidro If Apdrošināšana produktu vadītājs Endijs Melecis. “Pēdējā laikā novērojam, ka liela problēma ir avioreisu kavēšanās un atcelšana. Iemesli var būt visdažādākie, gan tehniskas problēmas, nelabvēlīgi laika apstākļi. Ir bijis pat gadījums, kad lidmašīnu atcēla, jo vienkārši tika pārdots pārāk mazs biļešu skaits,” stāsta Vecākā atlīdzību regulētāja Inga Draule.

Ceļu satiksmes negadījumos iekļūst reti

Pēc If Apdrošināšana pagājušajā gadā pieteikto atlīdzību datiem visbiežāk ceļojumos cilvēki saslimst, gūst savainojumus vai traumas. Otrā biežākā ķibele ir bagāžas aizkavēšanās vai sabojāšana, kas bijusi nodota pārvadātāja pārziņā. Trešajā vietā - aizkavēts vai atcelts lidojums. Ceļu satiksmes negadījumos cilvēki, par laimi, iekļuvuši reti, mazāk nekā 1% no ceļotājiem. Šādās situācijās ceļojumu polise ir īpaši svarīga, jo sedz ne vien ārstēšanās izdevumus privātās klīnikās, bet nepieciešamības gadījumā arī repatriācijas izdevumus, ko, piemēram, EVAK karte nesedz.

If Apdrošināšana aptauju veica sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, tajā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu katrā Baltijas valstī.