Katra piektā mobilā ierīce tiek sabojāta jau pirmā gada laikā

If Apdrošināšanas dati Baltijas valstīs liecina, ka katra piektā viedierīce piedzīvo negadījumu jau pirmā gada laikā pēc tās iegādes. Diemžēl statistika rāda, ka 40% no telefoniem un planšetēm pēc šī negadījuma vairs nav lietojami. Ierīci nepieciešams labot vai arī pilnībā nomainīt.

Mobilo ierīču funkcionalitāte tikai uzlabojas, bet vienlaikus pieaug arī šo ierīču cenas. Planšetes, viedtālruņus un citas “gudrās” ierīces cilvēki izmanto katru dienu, un risks, ka ar ierīci notiks kāda nelaime, ir tiešām augsts. Lai nebūtu jāsatraucas, ka ar jauno viedtālruni vai planšeti notiks nelaime, If Apdrošināšana izstrādājusi tirgū jaunu piedāvājumu – iespēju apdrošināt viedierīces, kas iegādātas ne tikai mobilo operatoru veikalos, bet arī jebkurā elektropreču veikalā vai, piemēram, ārzemju internetveikalā.

If Apdrošināšanas produktu vadītājs Endijs Melecis stāsta, ka viedierīces atšķiras no citām precēm, kas tiek apdrošinātas, jo negadījumi ar planšetēm un mobilajiem telefoniem notiek daudz biežāk: “Mobilais telefons var izkrist no rokām pirmās nedēļas laikā pēc tā iegādes, tam nejauši var uzliet kafiju - pietiek ar vienu neuzmanību, un ekrāns vai korpuss var tikt bojāts. Statistika rāda, ka katrs ceturtais telefons sava mūža laikā cieš kādā negadījumā. Vidējie remonta izdevumi ir ap 130 eiro.”

Speciālists apstiprina, ka mobilās ierīces visbiežāk saplīst, nokrītot zemē. Šādi notiek vidēji 80% no visiem negadījumiem. Sajūta, ka telefons izkrīt no rokām, ir pazīstama teju ikvienam. Lai samazinātu ierīču sabojāšanas risku un bojājumu apmēru, nepieciešams izmantot aizsargaksesuārus, kā ekrāna aizsargplēvi un arī telefona ietvaru. Apdrošināšana pasargās gan no gadījumiem, ja tiks sabojāts ekrāns vai korpuss, telefonam nokrītot, gan arī darbosies situācijās, ja telefons tiks apliets ar šķidrumu vai to nozags. Viedierīču apdrošināšana darbosies visā pasaulē.

Mobilo ierīču apdrošināšana līdz šim bijusi ierobežota, to pārsvarā piedāvāja mobilo sakaru operatori, ja prece tika iegādāta tieši viņu veikalā. If Apdrošināšanas mobilo ierīču apdrošināšana darbosies neatkarīgi no tā, kur mobilais telefons vai planšete ir iegādāta, un to kā atsevišķu apdrošināšanas polisi iegādāties var jebkurš. “Mūsdienās cilvēkiem ir atšķirīgi pirkšanas paradumi, bet nepieciešamība apdrošināt šīs ierīces ir vienāda – neatkarīgi no tā, vai preci iegādājas elektronikas veikalā vai pasūta internetveikalā. Apdrošināšanu būs iespējams iegādāties jaunām viedierīcēm 14 dienu periodā kopš pirkuma veikšanas,” par jauno If mobilo ierīču apdrošināšanu stāsta Melecis.