Izmaiņas Bonus Malus sistēmā - kas Tev būtu jāzina?

No 1. augusta pārtrauks darboties līdz šim ierastā Bonus Malus (BM) sistēma. Tā vietā Latvijā tiks ieviests jauns serviss - savu OCTA apdrošināšanas vēsturi varēsi noskaidrot ātri un ērti internetā.

Tāpat kā līdz šim, Tavā OCTA vēsturē galvenais nosacījums būs apdrošināšanas dienu un negadījumu skaits, bet turpmāk tie vairs netiks izteikti kādā konkrētā BM klasē.

Latvijā līdz šim pastāvošā BM sistēma bija balstīta uz komplicētiem algoritmiem un formulām, kas padarīja to grūti uztveramu. Līdz ar BM sistēmas transformāciju, ar savu apdrošināšanas vēsturi varēsi iepazīties vienkāršā un saprotamā veidā Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) mājaslapā un OCTA mobilajā lietotnē.

Līdz šim, Tava BM klase tika aprēķināta tikai vienu reizi gadā, grupējot visus transportlīdzekļu īpašniekus vai turētājus 17 klasēs. LTAB jaunais serviss nodrošinās vienkāršotu apdrošināšanas vēstures datu uzskaiti un ērtu pieejamību. Tāpat Tev vairs nebūs jāgaida 15. septembris - informācija par Tavu apdrošināšanas vēsturi tiks atjaunota katru dienu.

Pakalpojums būs pieejams bez maksas un informācija par noslēgtajiem OCTA apdrošināšanas līgumiem un izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiks atspoguļota no 2004. gada 1. maija.

Biežāk uzdotie jautājumi par izmaiņām

Uzzini vairāk par sava auto apdrošināšanu