Uzmanies - akmens!

Nepastāvīgais laiks šī gada pavasara mēnešos mūs ir pārsteidzis gan ar ļoti siltiem un saulainiem laikapstākļiem, gan sniegputeni un lietusgāzēm. Tāpat tas pārsteidzis arī ceļu segumu.
 
Tā rezultātā martā esam saņēmuši rekordaugstu KASKO atlīdzības pieteikumu skaitu par akmentiņu izraisītiem vējstiklu bojājumiem.

Par If KASKO

Martā pieteikumu skaits pieaudzis pat par 51%, salīdzinot ar februāri. Kopumā pavasara mēnešos saņemam vidēji 10% vairāk pieteikumu nekā citos gadalaikos.

Kā izvairīties no negadījuma?

Brauc prātīgi, ieturi distanci

Priekšā vai pretim braucošā automobiļa gaisā paceltā akmentiņa ielidošanu vējstiklā diemžēl pilnībā novērst nevar. Ja ceļa segums ir bojāts, kā arī braucot pa grants ceļu, jābrauc lēnāk un jāpalielina distance no priekšā braucošā auto.

Ārpus apdzīvotām vietām šai distancei būtu jābūt vismaz 50 metriem.

Īpaši uzmanīgi pie remontdarbiem

Ja uz ceļa notiek remonts, noteikti jāsamazina braukšanas ātrums. Tāpat, ja redzi tādas ceļazīmes kā “Uzbērta grants vai šķembas” vai “Ceļa seguma maiņa”, jābūt īpaši piesardzīgiem.

Plānojot braukšanas maršrutu, mēģini neizvēlēties ceļus ar grants segumu. Tomēr jāņem vērā, ka vējstiklos lidojoši akmentiņi ir problēma ne tikai uz grants seguma, bet arī uz reģionālajiem un valsts galvenajiem autoceļiem.

Plaisa stiklā - ko darīt?

Ja akmens vai kāds cits priekšmets ir trāpījis vējstiklā, tiklīdz iespējams, jāveic bojājumu apskate.

If KASKO pasargās no izmaksām

Ja automašīnai ir KASKO apdrošināšana, tā segs vējstikla nomaiņu un remontu.

Ar If KASKO apdrošināšanu stiklojuma remonts vai maiņa, veicot to If sadarbības servisos, ir bez pašriska.

Stikls noteikti ir jāremontē neatkarīgi no tā, vai auto ir nepieciešamā apdrošināšana. Jo ātrāk tas tiks darīts, jo mazākas būs remonta izmaksas, un, iespējams, varēs saglabāt oriģinālo ražotāja uzstādīto vējstiklu. Kas nav mazsvarīgi, tas ir arī ilgtspējīgi un draudzīgi videi.

0 € pašrisks tiek piemērots: 

  • Stiklojuma remontam vai maiņai pēc negadījuma
  • Tiešai sadursmei ar dzīvnieku
  • Diennakts autopalīdzībai uz ceļa