5 padomi drošam un ilgstošam braucienam ar Tavu jauno auto

Vai nesen esi kļuvis vai plāno kļūt par jaunas automašīnas īpašnieku? Un vēlies, lai prieks par jaunu automašīnu būtu ilgāks? Esam sagatavojuši 5 padomus, kas palīdzēs Tavu auto uzturēt kā jaunu pēc iespējas ilgāk.

Jaunas automašīnas iegāde visnotaļ ir aizraujoša pieredze. Un rūpes par to, šķiet, nekad nevar būt par daudz, vai piekrīti? Lai saglabātu jauna auto sajūtu ilgtermiņā, cilvēki mēdz ieviest jaunus ieradumus un noteikumus kā sev, tā līdzbraucējiem. Kādus noteikumus Tu esi ieviesis vai plāno ieviest savā jaunajā auto? Skati mūsu sagatavotos 5 padomus drošiem un patīkamiem izbraucieniem ar savu auto.

1. Vai našķēšanās un tīrs auto salons var būt draugi?

Bieži vien jaunu auto īpašnieki, rūpējoties par tā tīrību, cenšas izskaust ēdienu un dzērienu lietošanu spodrajā salonā. Taču saprotams, ka no vēlmes našķēties, esot ceļā, ne vienmēr spējam atteikties. Cepumu drupačas, izlietu dzērienu traipi, burgeru “pēdas” automašīnas salonā? Esi gatavs arī šādām situācijām – parūpējies par to, lai automašīnā būtu mitrās salvetes. Tādā veidā varēsi ātri novērst ēdienu un dzērienu radītos traipus. Iesakām tos notīrīt uzreiz, lai par tiem neaizmirstu un tie nepagūtu piekalst.

Rūpēs par savu un līdzbraucēju drošību – izvairies no ēšanas auto vadīšanas laikā. Ja iespējams – piestāj kādā drošā vietā un izbaudi maltīti pilnvērtīgi.

2. Tīrus apavus un ķepas, lūdzu!

Kas gan var būt labāks par svaiga gaisa ieskautu pastaigu pie jūras vai ainavisku pārgājienu mežā kopā ar četrkājaino draugu? Viss ir brīnišķīgi līdz brīdim, kad jādodas atpakaļ uz auto ar līdzi paņemtām smiltīm un dubļiem, kas sakrājušies uz apaviem un mājdzīvnieka ķepām.

Lai izvairītos no netīrumu nokļūšanas automašīnā – izbraucienos pie dabas ņem līdzi dvieli vai nelielu sedziņu, ar ko noslaucīt netīros zābakus un mīluļa ķepas. Tāpat, ja iespējams, turi bagāžniekā maiņas apavus un paredzi vietu netīro apavu novietošanai.

3. Papildu drošībai un sirdsmieram – izvēlies plašākas stāvvietas

Auto novietošana pārpildītās un šaurās stāvvietās var būt nervus kutinoša, īpaši tad, ja Tavs braucamrīks pavisam nesen “atstājis” salona telpas. Novietojot auto šaurās stāvvietās, pastāv risks, ka, atverot durvis, nejauši saskrāpē blakus stāvošo auto. Jauns auto pavisam noteikti “nedraudzējas” ar švīkām.

Ja vēl nejūties pārliecināts par manevrēšanu, dod sev laiku pierast pie jaunā auto gabarītiem un izvēlies plašāku stāvvietu. Tā izvairīsies no potenciāliem bojājumiem.

4. Regulāras rūpes par auto palīdzēs saglabāt tā vērtību

Regulāra apkope palīdz ilgāk saglabāt jaunā auto vizuālo stāvokli un veiktspēju. Centies ievērot ražotāja ieteikto apkopes grafiku un nosacījumus, piemēram, eļļas maiņas biežumu u.tml.

Neaizmirsti parūpēties par auto tīrību arī no ārpuses – ja uz virsbūves pamani netīrumus, labāk pēc iespējas ātrāk notīri tos.

5. Piemērota aizsardzība Tavam auto

Nelaimes gadījumi pārsteidz mūs nesagatavotus. Tāpēc savlaicīgas rūpes par jaunu auto palīdz pasargāt no finansiāliem zaudējumiem, kas radušies, notiekot negadījumam. Apdrošini savu auto un, ja notiks negadījums, mēs būsim Tev blakus.

KASKO apdrošināšana

Jaunas automašīnas vadīšana rada prieku par jaunākajām funkcijām un tehnoloģijām, kas tajā integrētas. Tomēr drošībai vienmēr jābūt prioritātei. Esi atbildīgs un ievēro ceļu satiksmes noteikumus, izvairies no uzmanību novērsošām darbībām un ievēro drošu distanci no citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tāpat vienmēr pārliecinies vai visi pasažieri ir piesprādzējušies, jo tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt sevi gadījumā, ja notiek sadursme.

Apdrošini savu auto