Galvenā izvēlne Pāriet uz saturu

Ziņas medijiem: 2015

 1. Akmeņi un šķembas vējstiklā – ikdiena uz Latvijas ceļiem

  26 oktobris 2015
  Automašīnu stikli tiek bojāti bieži, un ne vienmēr no tā iespējams izvairīties. Astotā daļa jeb 12 % no KASKO atlīdzībām ir saistītas ar saplīsušiem vai izsistiem vējstikliem un sānstikliem, liecina If Apdrošināšanas Atlīdzību daļas informācija. Autoeksperti gan uzskata, ka vismaz daļā gadījumu no autostiklojuma bojājuma var izvairīties.
 2. Apkures sezonas sākumā plīst radiatori

  12 oktobris 2015
  ​Līdz ar apkures sezonas sākšanu pagājušajā nedēļā Latvijā uzradušās arī pirmās likstas ar apkures sistēmām. If Apdrošināšanā saņemti jau vairāki iesniegumi no daudzdzīvokļu mājokļu īpašniekiem, kuriem pašu vai kaimiņu dzīvoklī plīsuši radiatori un ir applūdinātas telpas.
 3. Neliela sadursme stāvlaukumā vai pagalmā

  04 oktobris 2015
  Braukšana atpakaļgaitā, distances neievērošana vai vienkārši neuzmanīga autovadīšana stāvlaukumos un māju pagalmos visai bieži beidzas ar nelielu sadursmi. If Apdrošināšanas dati liecina, ka pēdējo mēnešu laikā Kurzemē trešdaļa jeb 35 % reģistrēto negadījumu bijuši saistīti ar sadursmēm autostāvvietās, pagalmos, garāžās vai degvielas uzpildes stacijās.
 4. Ar parastu konservu attaisāmo sabojā BMW, lai nozagtu lukturus

  27 augusts 2015
  Rīgā, Zolitūdē kādā stāvlaukumā pagaidām nenoskaidroti ļaundari ar parastu konservu kārbu attaisāmo sabojājuši automašīnas BMW durvis, lai iekļūtu salonā un pēc tam nozagtu auto lukturus, liecina If Apdrošināšanā saņemts KASKO atlīdzības pieteikums.
 5. Slēpjot pēdas, autozagļi nodedzina dārgu auto

  12 augusts 2015
  ​If Apdrošināšanā saņemts KASKO atlīdzības pieteikums par Pierīgā no kādas privātmājas nozagtu dārgu BMW X5 automašīnu. Auto īpašnieks to tālredzīgi bija aprīkojis ar papildu pretaizdzīšanas iekārtām, un, visticamāk, tieši to esamība traucēja zādzību īstenot līdz galam. Lai slēptu pēdas, zagļi automašīnu atstāja nomaļā vietā un sadedzināja.
 6. Automašīnā atstāta tehniskā pase – dāvana zagļiem

  29 jūlijs 2015
  If Apdrošināšana ekspertu novērojumi liecina, ka daudzi autovadītāji sava auto tehnisko pasi mēdz glabāt salonā aiz saulessarga – tā ir ērtāk, ja vienu auto lieto vairāki ģimenes locekļi vai uzņēmuma darbinieki. Taču, ja auto tiek nozagts kopā ar tehnisko pasi, zagļi būtībā iegūst iespēju ar auto droši pārvietoties vai to pārdot.
 7. Salvete ar nagu lakas šķīdumu aizdedzina māju Pierīgā

  13 jūlijs 2015
  Virs ieslēgta elektriskā dvieļu žāvētāja atstāti kosmētiskie līdzekļi, tostarp nagu lakas noņemšanas šķidrums (acetons), aizdegoties karstuma dēļ izraisīja ugunsgrēku kādā Pierīgas privātmājā. Uguns nelaime izcēlās saimnieku prombūtnē un tikai laimīgas nejaušības nepārņēma visu māju. If Apdrošināšana aprēķinātā kompensācija mājas saimniekiem ir vairāk nekā 16 tūkstoši eiro.
 8. Sācies Volvo lukturu zādzību bums

  09 jūnijs 2015
  Maijā salīdzinājumā ar aprīli par 52 % pieaudzis auto vandalisma gadījumu skaits. Palielinājies gan auto lukturu un spoguļu zādzību, gan arī dažādu virsbūves bojājumu skaits. Pēdējo nedēļu laikā zagļi īpaši ir iekārojuši Volvo automašīnu lukturus – no kopējā nozagto auto lukturu skaita to īpatsvars ir 80 %, liecina If Apdrošināšana apkopotā informācija.
 9. Iedzīvotāji neapzinās, cik patiesība maksā viņu iedzīve

  01 jūnijs 2015
  Liela daļa iedzīvotāju savu iedzīvi nevērtē kā īpaši vērtīgu un ir pārliecināti, ka, piemēram, viņu sadzīves elektronikas vai mēbeļu vērtība nepārsniedz 1000 eiro, liecina If Apdrošināšana veiktās aptaujas rezultāti. Savukārt If atlīdzību dati liecina, ka pieteiktie zaudējumi par sabojātu iedzīvi ir 5000 un vairāk tūkstošu eiro apmērā.​​
 10. Ugunsgrēkā pamatīgi cieš Saldus novada tehnikas aprīkojuma ražotājs

  12 aprīlis 2015
  Ugunsgrēks daļēji nopostījis Saldus novadā esošā uzņēmuma FMM tehnikas aprīkojuma ražotni. Ugunsgrēkā daļai ražotnes ēkas pilnībā bojāts jumts, kā arī sadegušas vairākas vērtīgas iekārtas. Uzņēmumam nodarītie zaudējumi ir aprēķināti aptuveni 150 000 eiro apmērā.