Ar parastu konservu attaisāmo sabojā BMW, lai nozagtu lukturus

Rīgā, Zolitūdē kādā stāvlaukumā pagaidām nenoskaidroti ļaundari ar parastu konservu kārbu attaisāmo sabojājuši automašīnas BMW durvis, lai iekļūtu salonā un pēc tam nozagtu auto lukturus, liecina If Apdrošināšanā saņemts KASKO atlīdzības pieteikums.

​16. augustā Rīgā, Zolitūdē no kādas neapsargātas autostāvvietas, kurā uzņēmums atstāj savas automašīnas, autozagļi ar parastu konservu kārbu attaisāmo sabojājuši 2012. gada izlaiduma BMW 740 durvis, lai iekļūtu salonā un, atverot motora pārsegu, nozagtu auto lukturus. Visticamāk, zagļi tā rīkojušies, lai, iekļuvuši salonā, varētu atslēgt signalizāciju un netraucēti apzagt automašīnu.

"Automašīnai ir nozagti priekšējie lukturi, kā arī sensori un vēl vairākas detaļas. Tāpat vadītāja pusē sabojātas durvis un automašīnas priekšējais triecienstienis. Šobrīd aprēķinātā KASKO remontdarbu tāme, lai atjaunotu sabojāto automašīnu, ir 11 800 eiro. Jāpiebilst, ka vairākas reizes gadā no klientiem saņemam atlīdzību pieteikumus par automašīnām nodarītiem bojājumiem, kas nodarīti ar vienkāršu konservu attaisāmo, ar kura palīdzību sabojāta virsbūve, lai iekļūtu salonā vai zem motora pārsega," informē If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

If autoeksperti iesaka:

  • Nav ieteicams automašīnu novietot nomaļās vietās, neapsargātās teritorijās, kā arī uz ielas, daudzdzīvokļu māju pagalmos.
  • Privātas, pa perimetru noslēgtas teritorijas vai arī apsargātas autostāvvietas biežāk atturēs zagļus no mēģinājuma apzagt vai aizdzīt auto.
  • Autoīpašniekiem jāatceras, ka ir svarīgi padomāt par sava auto drošību, atstājot to uz ilgāku laiku, jo, piemēram, minētā auto lukturu zādzība prasa ilgāku laiku un nav paveicama dažu minūšu laikā.
  • Jāatceras, ka viena no aizsardzības metodēm pret autodetaļu zādzību ir to marķēšana.