If pirmo reizi Latvijā KASKO polises piedāvā arī vēsturiskiem auto

If Apdrošināšana izdotā pirmā vēsturisko KASKO polise ir par apdrošinājuma summu 130 000 eiro un tā izdota 1969. gada izlaiduma Mercedes Benz 280 automašīnai. Auto ir apdrošināts pret visiem KASKO riskiem.

Tā kā auto gatavojas piedalīties arī izstādēs ārzemēs, tam iegādāta arī transportēšanas apdrošināšana. If Apdrošināšana KASKO vēsturisko auto apdrošināšanas pakalpojums izstrādāts pēc vēsturisko transporta līdzekļu biedrības ​Riga Master Union (RMU) ​iniciatīvas.

Vēsturisko auto KASKO polisi var saņemt automašīna, ja tai ir reģistrācijas dokumenti, kuros minēts, ka transportlīdzeklis ir reģistrēts Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, tās vecums ir vismaz 30 gadi un tai ir veikts sertificēts vērtējums. Tāpat, lai iegūtu KASKO apdrošināšanu, transportlīdzekļa vērtībai ir jābūt ne mazākai, kā EUR 25 000 un īpašnieks to nelieto kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, informē RMU valdes loceklis Māris Bebris.

Viens no iemesliem, kāpēc līdz šim Latvijā KASKO apdrošināšanas produkts vēsturiskiem, retro un klasiskajiem auto netika piedāvāts ir saistīts ar objektīvām grūtībām aprēķināt iespējamos riskus, noteikt polises cenu un auto vērtību. Jaunā pakalpojuma izstrādes gaitā, pētot negadījumus, kad ir notikuši ar vēsturiskajiem auto, tika secināts, ka dažādu negadījumu iespējamības varbūtība ir daudz savādāka nekā mūsdienu auto. Mūsdienu auto, lielāko daļu apdrošināšanas maksājumu veido daļēja zuduma risks vai avārijas risks. Vēsturiskajam auto šāda negadījumi notiek daudz retāk, bet daudz lielāks ir zuduma risks, automašīnai sadegot.

"Riga Master Union vēlme bija piedāvāt saviem biedriem apdrošināšanu, kas sedz riskus braukšanas kārtībā esošam un sertificētam auto, kā arī vēsturiskam auto, kas nodots servisā restaurācijai un, kura vērtība tās gaitā pieaug. Mēs pārliecinājāmies, ka biedrības sadarbības partneru remondarbnīcā strādā augsta līmeņa speciālisti un auto restaurācijas gaitā tiek veikta skurpuloza procesa dokumentēšana. Tas mums ļāva izstrādāt apdrošināšanas produktu, kas jebkurā restaurācijas brīdī ar kalkulatora palīdzību ļauj noteikt auto vērtību un tātad aprēķināt zaudējumus, ja tādi rodas. Tādējādi polise piedāvā segt ne tikai tradicionālos KASKO riskus kā zādzība, ugunsnelaime vai avārija, bet apdrošināt var arī auto, kas atrodas remontdarbnīcā uz restaurācijas vai remonta laiku,“ stāsta If Apdrošināšana KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.

"Biedrības jaunais pakalpojums tapis sadarbībā ar If Apdrošināšanu un Vācijas vērtētāju asociāciju un esam gandarīti, ka beidzot arī Latvijā vēsturisko auto īpašniekiem varam piedāvāt tādus pašus pakalpojumus, kādi sen jau ir pieejami vecajā Eiropā. Tas ir tikai pirmais solis, jo bez KASKO neiztikt gandrīz nevienā no turpmāk minētajiem gadījumiem. Tie ir jautājumi, kas saistīti ar transportēšanu ES līmenī un atbalstu servisam, ceļojot Eiropā un Krievijā, ar finansējuma piesaisti līzinga vai aizdevuma formā vēsturiskam transportlīdzeklim, lai aizsargātu ieguldītās investīcijas, kas ieguldītas transporta līdzekļa restaurācijā. Arī šie pakalpojumi drīz būs pieejami arī Latvijā. Mūsu galvenais mērķis ir apvienot un popularizēt vēsturisko transporta līdzekļu kustību Baltijas reģionā. Esam par skaistu un emocijām bagātu dzīves stilu,” norāda Māris Bebris.