Aptauja: 20% Latvijas autovadītāju savos nākotnes plānos ir iekļāvuši jauna elektroauto iegādi

Tuvāko piecu gadu laikā vien 5% Latvijas autovadītāju ir pārliecināti par elektroauto iegādi, bet 15% apsver tā pirkumu veikt vēlāk par pieciem gadiem. Lai arī autovadītāji piekrīt, ka elektroauto ir dārga izvēle, tomēr priekšroku dod tieši jauna, nevis lietota elektroauto iegādei, secināts If Apdrošināšanas veiktajā aptaujā.

Starp Baltijas valstīm visaktīvāk elektroauto iegādi tuvākajā piecgadē plāno Igaunijas autovadītāji (10%), pēc tam seko Lietuva (9%) un tad Latvija (5%). Savukārt vairāk nekā trešdaļa Lietuvas autovadītāju ir pārliecināti, ka elektroauto iegādi veiks pēc pieciem gadiem, tā rīkoties plāno mazāk nekā piektdaļa autovadītāju Igaunijā un Latvijā.

Aptaujas dati liecina, ka šobrīd galvenokārt Latvijas autovadītāji nesteidzas ar elektroauto iegādi tā augstās cenas dēļ. Tomēr starp Baltijas valstīm Latvijas autovadītāji (48%) ir visvairāk gatavi iegādāties tieši jaunu elektroauto neatkarīgi no tā, vai dzīvo daudzīvokļu mājā vai privātmājā. Savukārt Lietuvā salīdzinājumā ar abām kaimiņvalstīm iezīmējas būtiska atšķirība – autovadītāji labprātāk dod priekšroku lietotam, nevis jaunam elektroauto.

If Transportlīdzekļu atlīdzības daļas vadītājs Ģirts Kubliņš atzīmē: “Elektroauto ražotāji konstanti strādā gan pie šī auto lielākā un nozīmīgākā komponenta – akumulatora, gan citu tehnisku funkciju uzlabošanas, veicot papildu investīcijas, jo arī autovadītājiem ir savas prasības. Taču paralēli elektroauto tirgus izaugsmei tikpat svarīgi ir fokusēties arī uz elektroauto remonta speciālistu apmācību. Piemēram, vienai no populārākajām elektroauto markām tuvākais dīleru servisu centrs atrodas ārpus mūsu valsts robežām, kā rezultātā, lai veiktu sarežģītu un specifisku remontu, var nākties to transportēt ārpus Latvijas robežām, kas gan sadārdzina remontu, gan paildzina tā veikšanas laiku.”

Kā galvenās elektroauto priekšrocības aptaujas respondenti min tā ilgtspēju un ekonomiskumu, ikdienā pārvietojoties ar šo transportlīdzekli, piemēram, iespēju elektroauto ikdienā novietot bez maksas stāvvietā pilsētas centrā, kā arī iespēju pārvietoties pa sabiedriskā transporta braukšanas joslu. Savukārt no elektroauto tehniskajām priekšrocībām respondenti visaugstāk vērtē dinamisku ātruma palielināšanas iespēju un akumulatora iepriekšējas uzsildīšanas funkciju.

If Apdrošināšanas veiktajā aptaujā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā piedalījās nedaudz vairāk nekā 3000 respondentu.