Kā sagatavot velosipēdu vasarai

Tuvojoties siltākam laikam aiz loga, izvēlamies uz darbu vai atpūtā doties ar dabai visdraudzīgāko transportlīdzekli – velosipēdu.

Lai sezona aizripotu priecīgi, ir svarīgi parūpēties par savu un sava velosipēda drošību. Ja pa ziemu neesi izmantojis velosipēdu, ne tikai braukšanas prasmes tikt galā ar sarežģītām situācijām uz ceļa var būt ierūsējušas, bet arī pašu velosipēdu ir nepieciešams sagatavot drošākam braucienam!

 

Kam jāpievērš uzmanība?

Ik gadu arvien vairāk velosipēdu ir visai iecienīts loms zagļiem. Lai cik jaudīgu velosipēdu slēdzeni izvēlētos – pakava, saliekamo vai troses tipa, jārēķinās, ka ar tām nebūs iespējams pieslēgt pilnīgi visas velosipēda daļas – riepas, rāmi, stūri vai riepas. Protams, saslēdzējs ir tik un tā nepieciešams, taču If Velo apdrošināšana būs kā papildus drošības spilvens zādzības vai laupīšanas gadījumā. Izvēlies drošību – apdrošini sevi un savu velosipēdu te!

Pirmie soļi, lai apdrošinātu velosipēdu
Lai apdrošinātu savu velosipēdu, ir nepieciešama velosipēda pase. Tam ir jābūt reģistrētam CSDD un, pārvietojoties ar velosipēdu, ir jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi. Reģistrāciju var ērti veikt internetā, jebkurā CSDD nodaļā (izņemot tehniskās apskates stacijas) vai izmantojot CSDD mobilo aplikāciju. Ja būsi kļuvis par zagļu upuri, bet policija velosipēdu būs atradusi, tas atpakaļ pie sava saimnieka īpašumā varēs tikt atgriezts daudz ātrāk un ērtāk.