Nepārdedz Ziemassvētku laikā!

Šis ir saspringts laiks - dāvanas, mielasti un viesu uzņemšanas.
Laikā, kad jāgatavo cepeši, jācep kūkas, jāvāra karstvīns un vēl jāpaspēj sagatavot Ziemassvētku dāvanas, var viegli aizmirst par ēdienu cepeškrāsnī. Visiem zināms, ka mirklis starp: vēl nedaudz jāpacep, līdz – ak vai, sadega – ir gandrīz netverams.
Atvelc elpu, lai drošs un mierīgs svētku laiks!

Vai zināji, ka tieši šajā svētku laikā, notiek liela daļa ugunsgrēku?

Ieskaties, kam pievērst uzmanību:

Kur? Virtuvē

 • Dūmu detektori

  Pārbaudi, vai tā baterijas ir darba kārtībā. Atceries: turi rezerves baterijas mājās, lai nav nepatīkami pārsteigumi, ja tās beigsies.

 • Plīts un cepeškrāsns

  Gatavojot ēdienu, vienmēr uzmani plīti. Ļaut ēdienam gatavoties, kamēr liec gulēt bērnu diendusā, nav laba ideja.

 • Ugunsdzēšamais aparāts

  Turi to pēc iespējas tuvāk virtuvei. Informē arī pārējos mājiniekus par ugunsdzēšamā aparāta esamību un kur to atrast vajadzības gadījumā.

 • Dūmu detektors. No 1. janvāra dzīvoklī ir jābūt vismaz vienam dūmu detektoram. Ja dzīvo privātmājā, tad dūmu detektoram ir jābūt katrā stāvā. Mēs iesakām tos likt katrā telpā, izņemot vannasistabas un virtuvi.
 • Plīts un cepeškrāsns. Neatstāj neko viegli uzliesmojošu uz plīts vai pie tās. Atceries, ka plīts kādu laiku saglabā siltumu arī pēc tam, kad esi to izslēdzis. Tāpēc, ja tev bija doma dāvanas klusi un nemanāmi sasaiņot virtuvē, kamēr visi pārējie māijnieki guļ, tad tomēr labāk sagaidi citu, piemērotāku brīdi un saiņo tās istabā. :)
 • Tvaika nosūcējs. Jau pirms Ziemassvētkiem iztīri tvaika nosūcēju. Papildu drošības pasākumam, iegūsi arī labāku tvaiku nosūkšanu. 
Neatstāj neko viegli uzliesmojošu pie plīts
Neatstāj neko viegli uzliesmojošu pie plīts

Vai zināji? 

Izvēloties apdrošināt iedzīvi, piemēram - mēbeles, iebūvētās mēbeles, lielo un mazo sadzīves tehniku, kā arī citu elektrotehniku, pie mums, mēs neprasām to grupēt vai iesniegt mums detalizētu tev piederošo priekšmetu sarakstu.

Kur? Istabā

 • Degošas sveces

  Neatstājiet mazus bērnus vienus telpā ar iedegtu kamīnu vai krāsni.

 • Viegli uzliesmojoši priekšmeti

  Sveces vēlams novietot tālāk no viegli uzliesmojošiem objektiem: aizkariem, virtuves papīra ruļļiem, salvetes u.c.

 • Ziemassvētku eglīte

  Eglītes ar katru svētku dienu kļūst sausākas, tāpēc ir ļoti svarīgi būt uzmanīgiem.

Svētku laikā nevar nepieminēt svecītes, adventes vainagus, kamīnus un eglītes, kuras ar katru svētku dienu kļūst sausākas.

 • Degošas sveces vai sērkociņi. Tie nedrīkst atrasties bērniem aizsniedzamās vietās, kā arī vienmēr pārbaudi, vai sveces atrodas uz stabilas un nedegošas virsmas! 
 • Ziemassvētku eglīte. Nostiprini to tā, lai tā nevarētu apgāzties. Ja tev mājās ir cirsta eglīte, tad, tuvojoties svētku izskaņai, regulāri pārbaudi vai tā joprojām ir stabila, jo, tāpat kā skujas, arī egles stumbrs kļūst sausāks.
 • Pirms dodies gulēt. Pārliecinies, ka visas sveces nopūstas, plīts izslēgta un kamīna uguns izdzisusi! 
Pārbaudi, vai sveces atrodas uz stabilas un nedegošas virsmas
Pārbaudi, vai sveces atrodas uz stabilas un nedegošas virsmas

Vai zināji?

Ja tev ir If Mājokļa apdrošināšana, tad viegla neuzmanība, piemēram, uz galda aizmirsta svece, nav iemesls atlīdzības samazinājumam vai atteikumam.

Kur? Pagalmā

 • Lampiņu virtenes

  Rūpīgi izlasi instrukciju, vai tur ir minēts, ka lampiņu virtene ir paredzēta eglītes rotāšanai ārā.

 • Pirotehnika

  Pirotehniku iegādājies tikai un vienīgi sertificētos veikalos.

 • Uguņošana un bērni

  Bērniem uguņošana ir jāvēro no droša attāluma, pieaugušo uzraudzībā.

 • Lampiņu virtenes. Iekštelpām paredzētās lampiņu virtenes nevajadzētu lietot ārpus mājas. Spuldzītes neizturēs āra temperatūru un sabojāsies.
 • Pirotehnika. Iegādājies to tikai un vienīgi sertificētos veikalos. Rūpīgi izlasi pirotehnikas lietošanas pamācību, ievēro to un neskaidrību gadījumā konsultējies ar speciālistu. Ja paredzēta lielāka uguņošana, laikus sagatavo un tuvumā novieto ugunsdzēšamo aparātu vai spaini ar ūdeni, kā arī pirmās palīdzības aptieciņu.
Iekštelpām paredzētās lampiņu virtenes nevajadzētu lietot ārpus mājas
Iekštelpām paredzētās lampiņu virtenes nevajadzētu lietot ārpus mājas

Vai zināji?

Tu vari pie mums apdrošināt visu veidu nekustamo īpašumu - privātmāju (arī rindu un dvīņu māju), dzīvokli, vasarnīcu un iedzīvi. Papildu drošībai, piedāvājam arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, kas atlīdzinās tavus zaudējumus, ko būsi nodarījis citiem.

Lai gaiši, mierīgi un droši svētki!

Tava If apdrošināšana