Ko šobrīd iekāro auto zaglis?

Šī gada pirmajos divos mēnešos automašīnu detaļu zādzību pieteikumu skaits If Apdrošināšanā ir pieaudzis par 25% salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Mājsēdes laiks vairākumam cilvēku ir klusāks un mierīgāks nekā iepriekš, taču tas gan neattiecas uz zagļiem. Arī šajā laikā tiek zagtas automašīnas un to detaļas.

Pēdējā pusgada laikā novērota jauna tendence: ļoti pieaudzis BMW automašīnas markas stūru zādzību skaits.

Vai zini, cik ilgs laiks nepieciešams, lai nozagtu stūri? Stunda? 30 min?
Pēc autoservisu ekspertu sniegtās informācijas stūres zādzība aizņem vidēji divas minūtes. Visbiežāk zagļi izvēlējušies nozagt 320, 530 un X5 modeļu stūres, izmantojot vienkāršu veidu: tiek izsists automašīnas stikls un pēc tam atskrūvēta stūre. 

Auto zādzības un to apzagšana parasti notiek klusākās un nomaļākās vietās, īpaši diennakts tumšajā laikā. Pirms atstāt savu automašīnu šaubīgā ieliņā, atceries, ka zagli interesē ne tikai dārga un jauna mašīna. Tikpat svarīgi ir tas, cik ātri un nemanāmi varēs veikt zādzību un vai nozagto varēs ātri realizēt.

Ja auto ir ar paaugstinātu zādzības risku, aprīko to ar papildu drošību.
Ja auto ir ar paaugstinātu zādzības risku, aprīko to ar papildu drošību.

KASKO pieteikumu Top 3 pēdējos mēnešos

 • Zagļu jaunais “trends” – stūres

  Kā liecina saņemto If KASKO atlīdzību pieteikumu skaits, jau kopš 2020. gada nogales novērota strauji augoša zagļu interese pēc stūrēm, īpaši BMW  markas automašīnām. Pēdējā pusgada laikā bez stūrēm palikušas vairākas BMW automašīnas. Visvairāk iecienīti ir 320, 530 un X5 modeļi.

  Vidējās atlīdzības: 2000€ - 6000€ atkarībā no automašīnas komplektācijas, auto modeļa un gada.

 • Joprojām zagļu iecienīti – auto lukturi

  Joprojām vispopulārākās auto detaļas, ko izvēlas zagļi, ir auto lukturi. Visiecienītākie ir Volvo auto lukturi.
  If Apdrošināšana iesaka veikt drošības pasākumus, piemēram, marķēt lukturus, veikt lukturu kniedēšanu (iespējams XC70, V70 un S80 modeļiem) vai bloķēšanu, vai arī motora pārsegu bloķēšanu.

  Vidējās izmaksas jaunu lukturu iegādei: 1500€ – 3000

 • Bez stūres izzog arī visu auto salonu

  If Apdrošināšanas KASKO atlīdzību pieteikumos ir arī gadījumi, kad automašīna ir burtiski iztukšota – nozagti gan lukturi, gan stūre, kā arī stipri sabojāts panelis un citas detaļas. 
  Ja vairākumā gadījumu automašīnu var saremontēt un detaļas aizvietot ar jaunām, tad vecāka gada gājuma automašīnām šāda zādzība var nozīmēt auto dzīves beigas.

  Izmaksas: 10000€ un vairāk.

Par auto drošību, dzīvi un darbu mājsēdes laikā stāsta Roberts Skrupskis, If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs.

Linda: Sveiks, kā Tev iet?
Roberts: Man iet labi, gads ir sācies interesanti, protams, ar visām papildus problēmām, bērni pa mājām uz ½ slodzi esmu skolotājs, pavārs un klauns. Esmu noilgojies pēc sarunām klātienē. 😊

L: Vai Tev pašam ir nācies saskarties ar zagļu paviesošanos pie sava auto?
R: Jā, diemžēl, ir nācies, pašam tika nozagtas mantas no salona, kamēr spēlējām basketbolu ar draugiem, nekas vērtīgs, bet nepatīkami. Te gan jāpiemin, ka nepārvietojos ar zagļiem mīļu auto – manam labam draugam, kurš ir If klients gan ir trīs reizes pat lukturi nozagti, arī vairākiem paziņām šis ir bijis kā nepatīkams pārsteigums. Vairākiem If kolēģiem ir bijušas visdažādākās detaļu zādzības, lukturi, spoguļi, pilnpiedziņas bloki utt.

Izvēlies drošu stāvvietu, kas nav pilnībā nomaļa
Izvēlies drošu stāvvietu, kas nav pilnībā nomaļa

L: Vai zini, kāpēc tāda interese pēc BMW stūrēm, vai tās tirgū ir tik pieprasītas?
R: Domāju, ka zagļi meklē dažādus variantus.. stūres, lukturi, diski, gaisa spilveni, salona detaļas, restes utt. ja vien detaļu var ātri noņemt un pietiekami ātri un izdevīgi pārdot, tā zagļiem ir interesanta. Noteikti, ka arī konkrēto marku skaits valstī, to veicina, (jo vairāk tādu auto, jo vairāk arī tādas detaļas vajag).

L: Vai īpašnieks pats var ielikt jaunu stūri?
R: Daudzas lietas var uzstādīt pats, ar sarežģītākām lietām var palīdzēt arī servisi – lietota detaļa ir lietota, arī to var pārdot ārpus Latvijas, kur neinteresēs izcelsme. Agrāk šādas detaļas ļoti aktīvi arī zaga Skandināvijā, bet realizēja citās valstīs un kontinentos.

L: Kā auto īpašniekam sevi pasargāt?
R: Ir dažādi veidi, gan stāvvietas, papildus drošības ierīces un stiprinājumi, kas ir pieejami tirgū. Protams arī šādu detaļu iegāde veicina to pieprasījumu un šodien nopirktie lietotie lukturi vai salona elementi.. iespējams, ka šorīt kādam ir pazuduši no viņa mīļotā auto.

Neatstāj auto salonā redzamā vietā vērtīgas lietas un dokumentus.