Jaunumi, 27 oktobris 2010

Auto īpašniekiem nav skaidrs, ko uzskata par OCTA polises oriģinālu

If Apdrošināšana Kontaktu centrā saņemti vairāki desmiti zvani no satrauktiem klientiem, kuri lūdz skaidrot to, vai no interneta izdrukāta polise ir oriģināls. Tāpat autoīpašnieki interesējas vai, izbraucot no valsts, ir jādodas pie apdrošinātāja, lai apzīmogotu polisi.

Līdz ar medijos izskanējušo informāciju, ka šā gada oktobrī Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas jau 18 personas, kuras ar transportlīdzekli šķērsojot valsts robežu robežsargiem nevar uzrādīt derīgu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polisi, radies satraukums OCTA polišu īpašnieku vidū, kuri plāno ar auto izbraukt no valsts.

"Kopš 2008. gada 1. jūnija internetā noslēgts OCTA standartlīgums (e-polise) ir derīgs bez apdrošināšanas polises oriģināla papīra dokumenta veidā un transportlīdzekļa vadītājam nav obligāti jāvadā līdzi polises oriģināls. Taču, ja autoīpašnieks vēlas doties ārpus Latvijas viņam ir jāizdrukā apdrošinātāja nosūtītā polise papīra formātā, kura tiek uzskatīta par oriģinālu, jo tā ir parakstīta ar drošu elektronisko parakstu un līdz ar to saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem šāds dokuments ir pielīdzināms pašrocīgi parakstītam. OCTA īpašniekam nav nepieciešams vērsties pie sava apdrošinātāja un to apzīmogot vai kā citādi apstiprināt tomēr, ja vēlas, klients var lūgt apdrošinātājam šo izdruku", informē If Apdrošināšana galvenais OCTA produkta vadītājs Agris Āva.