Jaunumi, 13 augusts 2009

If veiksmīgi 2009.gada sešu mēnešu rezultāti

If P&C Insurance AS konsolidētā peļņa 2009. gada sešos mēnešos bija 214 miljoni EEK (9,6 miljoni LVL). Konsolidētā peļņa iekļauj Igaunijas mātes uzņēmuma un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā darbības rezultātus, jo kopš 2009. gada jūlija If darbojas kā vienots juridisks uzņēmums Baltijā. If peļņa Baltijā, salīdzinot ar analogu periodu pērn, pieaugusi par 30 %.

"Labie peļņas rādītāji panākti, nopietni vērtējot uzņēmuma iekšējo izmaksu efektivitāti, profesionāli izvērtējot riskus, kā arī pateicoties labiem ieguldījumu rezultātiem," uzskata If P&C Insurance AS valdes priekšsēdētājs un Baltijas funkciju vadītājs Andris Morozovs.

Vienlaikus pirmajā pusgadā If apdrošināšanas prēmijās Baltijā parakstīja 1067 miljonus EEK (47,9 miljoni latu), kas ir par 19 % mazāk kā 2008. gada pirmajā pusgadā. Andris Morozovs to skaidro ar kopējo apdrošināšanas tirgus kritumu ekonomiskās situācijas ietekmē.

Apdrošināšanas atlīdzībās pirmajā pusgadā If izmaksāja 585 miljonus EEK (26,3 miljonus latu), kas ir par 9 % mazāk kā pērn. "Vērtējot apdrošināšanas tirgu kopumā, redzam, ka dažādi nišas spēlētāji, kas pēdējos gados bija ienākuši Baltijā, kā Länsförsäkringar Lietuvā un Latvijā vai Fennia Igaunijā, šobrīd aiziet no Baltijas tirgus. Apdrošinātājiem būtiskākajā segmentā – transporta apdrošināšanā vērojamas divas tendences - krīzes iespaidā varam novērot mazāk auto aktīvā pielietojumā uz ceļiem, bet vienlaikus ir arī pozitīva ziņa – cilvēki sākuši braukt prātīgāk. Tas arī lielā mērā izskaidro apdrošināšanas tirgus sarukumu gan darījumu skaita, gan zemākas cenas ziņā," vērtē Andris Morozovs.

Lai vienkāršotu un stiprinātu riska apdrošināšanas Baltijā un uzlabotu efektivitāti, If P&C Insurance Holding Ltd 2009.gada jūlijā pabeidza savu meitas kompāniju Igaunijā, Latvijā un Lietuvā apvienošanu vienā juridiskā Baltijas valstu uzņēmumā - If P&C Insurance AS. Tādējādi If P&C Insurance AS kļuvusi par vadošo riska apdrošinātāju Baltijā, kas darbojas kā vienots juridisks uzņēmums zem viena zīmola, ar galveno biroju Igaunijā, un filiālēm Latvijā un Lietuvā.