Jaunumi, 13 septembris 2006

If Latvia izmaksā lielākās atlīdzības tirgū

If Latvia 2006. gada pirmajā pusgadā izmaksāto atlīdzību apjoms 2,5 reizes pārsniedza vidēji Latvijas riska apdrošināšanas tirgū izmaksāto atlīdzību apjomu.

If Latvia pirmajā pusgadā izmaksāto atlīdzību apjomu būtiski ietekmēja kompensācijas izmaksa Latvijas uzņēmumam par ugunsgrēka rezultātā zaudēto īpašumu un uzņēmējdarbības pārtraukumu. If Latvia atlīdzība klientam par šo gadījumu kopumā sasniegs 1 600 000 latus.

"Visa riska apdrošināšanas nozare Latvijā šobrīd piedzīvo izmaiņas, kas liek tirgus dalībniekiem mobilizēt resursus attīstībai. To pierāda arī tirgus straujā izaugsme pirmajā pusgadā, kas par 28 % pārsniedz pērn piedzīvoto. If Latvia mērķis ir saglabāt izaugsmes tempus tirgus līmenī, vienlaikus, mūsu uzdevums ir būt vadošajiem kvalitātes ziņā, atlīdzību izmaksā un līdz ar to klientu uzticamībā," komentē If Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

If Latvia šī gada pirmajos sešos mēnešos parakstīto prēmiju skaits, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, ir audzis par 25 %. Pirmajā pusgadā prēmiju apjoms sasniedza 8 080 156 latus, savukārt, pērn tas bija 6 475 509 lati. If Latvia tirgus daļa ir 9 %. If Latvia turpina saglabāt straujus izaugsmes tempus riska apdrošināšanas tirgū.

Pirmajā pusgadā ieviestā apdrošināšanas prasību un pārdošanas pārvaldības sistēma, kā arī pārdomātie produkti un to pilnveidošana, ir būtiski palielinājusi If Latvia veselības apdrošināšanas, īpašuma apdrošināšanas un auto apdrošināšanas (KASKO) apjomus.

Īsumā par If:

  • If ir lielākais riska apdrošinātājs Ziemeļeiropas valstīs, kas kopumā apkalpo aptuveni 3,6 miljonus klientu. Latvijā If darbojas kopš 1998. gada un piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. AAS If Latvia 2005.gadu noslēdza ar neto peļņu Ls 829 975, sasniedzot līdz šim lielākos peļņas rādītājus. Šobrīd If Latvia ir piektais vadošais riska apdrošinātājs Latvijā. AAS If Latvia strādā 125 darbinieki, kas sniedz savus pakalpojumus 7 klientu apkalpošanas centros Rīgā, Valmierā, Liepājā un Jelgavā.