Franču buldogi – suņi, kurus visbiežāk skar veselības problēmas

Pieņemot savā ģimenē suni, nākas sastapties arī ar brīžiem, kad četrkājainajam draugam pasliktinās veselības stāvoklis, un vērot, kā suns cīnās ar veselības problēmām, var būt visgrūtākais, kas jāpiedzīvo mājdzīvnieka īpašniekam, un diemžēl dažu suņu šķirņu pārstāvji var ciest no veselības problēmām vairāk kā citu.

Lai arī Latvijā ir populāras daudzas suņu šķirnes, piemēram, mopsis, korgijs un borderkollijs, daudzus gadus popularitātes topa augšgalā nemainīgi turas trīs suņu šķirnes – labradors, franču buldogs un vācu aitu suns.

Pēc If Apdrošināšanas datiem visizteiktākās veselības problēmas ir tieši franču buldogiem. “Pieteikumus saņemam ļoti dažādus, bet, salīdzinot ar citu šķirņu pārstāvjiem, franču buldogi noteikti ir veselības likstu priekšgalā. Veselības problēmas, ar kādām saskaras franču buldogi, ir krūšu daļas/muguras skriemeļu anomālijas, alerģijas, starpskriemeļu disku slimības, brahiocefāliskais sindroms, entropijs, gastroenterīts u.c.,” atklāj Ilze Zariņa, If Apdrošināšanas atlīdzību regulētāja.

Izvēloties savu četrkājaino mīluli, lietderīgi ir zināt visas nianses par konkrētās šķirnes īpašībām. Pētot un iedziļinoties, var uzzināt gan šķirņu iedzimtās problēmas, gan raksturīgākās veselības likstas, piemēram, gūžas displāzija, acs trešo plakstiņu problēmas, alerģijas, tai skaitā paaugstināta jutība pret pārtiku. Un, lai arī audzētāji sniedz veselības garantijas, ir slimības, kas nav paredzamas.

Apdrošināšanas gadījumu pieteikumi lielākoties ir par gremošanas traucējumiem, kas skar teju visas suņu šķirnes, taču vispopulārākās ir Labradoras retrīvers, Džeka Rasela terjers, Velsas korgijs, Pomerānijas špics jeb punduršpics, Ungāru īsspalvainais putnu suns jeb vižla, Jorkšīras terjers, Amerikāņu Stafordšīras terjers, kā arī jauktas šķirnes.

Ja suns ir saskāries ar gremošanas traucējumu problēmām, tad var nākties par ārstēšanu izdod pat vairākus simtus eiro, tāpēc ir svarīgi nodrošināt savu mājas mīluli ar kvalitatīvu barību, lai suņa ikdiena nebūtu pakļauta veselības pasliktināšanās riskam. Taču, ja veselības problēmas ir nopietnākas, piemēram, ir diagnosticēti krustenisko saišu plīsumi, tad naudas līdzekļi, kas jāizdod par ārstēšanu, būs ievērojami lielāki, jo būs nepieciešamas vairākas vizītes pie vetārstiem, dažādas diagnostikas, piemēram, rentgens, analīzes, operācijas un ārstēšana, kuru izmaksas var pārsniegt pat 1000 eiro. Ārstēt savu četrkājaino mīluli dažbrīd var būt dārgāk nekā ārstēties pašam, jo, piemēram, ja sunim ir problēmas ar mugurkaula skriemeļiem un nākas veikt magnētisko rezonansi ar anestēziju, tad saimniekam tas var izmaksāt ap 500–600 eiro par izmeklējumu.

“Lai gan bieži cilvēki, izvēloties savu mājas mīluli, paļaujas uz sajūtām, aicinām nopietni izvērtēt mājdzīvnieka izvēli. Ļoti svarīgi ir daudz faktori, un viens no tiem ir tas, vai suns būs piemērots saimnieka dzīves ritmam. Piemēram, pēdējā piecgadē lielu popularitāti ieguva korgiji, taču ikdienā, cieši sadarbojoties ar vetārstiem, mēs esam pārliecinājušies, ka šai šķirnei ir izteiktas problēmas ar ķepām, nākas veikt operācijas, ievērot stingrus noteikumus, kas attiecas uz pārvietošanos – kāpšanu pa trepēm vai aktīvām pastaigām. Viens no nesenākajiem piemēriem – korgijam tika diagnosticēts ķepas saišu plīsums, un ārstēšanās izdevumi pārsniedza 800 eiro,” stāsta I. Zariņa.

Parūpējies par savu un mīluļa labsajūtu