Aptauja: 31% Latvijas iedzīvotāju šajā rudenī plāno doties ceļojumā ārpus valsts robežām

Tuvojas skolēnu rudens brīvlaiks – laiks, kad ceļojumos izlemj doties daudzas ģimenes ar bērniem. If Apdrošināšana veica aptauju, kurā noskaidroja, ka katrs trešais jeb 31% Latvijas iedzīvotāju šajā rudenī plāno braukt ceļojumā ārpus Latvijas robežām. Katrs ceturtais mēros ceļu uz Eiropu vai ārpus tās (22%), 9% apceļos kaimiņvalstis, bet 19% pavadīs rudens brīvdienas savas valsts robežās. Savukārt 19% iedzīvotāju vēl nav izlēmuši, vai šajā rudenī dosies atpūtas ceļojumā.

Pēdējā brīdī nākas atcelt ceļojumu, piemēram, ceļojuma rītā bērns pamostas ar ļoti augstu temperatūru, ceļojuma laikā aizkavējusies vai pazudusi bagāža – tie ir tikai daži no negadījumiem, kas var gadīties ikvienam no mums. Tomēr šobrīd ceļojuma gaitu var ietekmēt arī citi notikumi, tāpēc If Apdrošināšanas ceļojumu produkta vadītāja Inga Draule aicina pārliecināties par savu drošību, iegādājoties ceļojuma apdrošināšanu, vai pārliecināties, vai jau iegādātā polise sedz visas vajadzības.

Šobrīd pasauli satricina aizvien jaunas krīzes, taču ne vienmēr visam varam sagatavoties. Tāpēc pirms polises iegādes ir svarīgi pārliecināties, ka ceļojuma apdrošināšanas polise krīzes situācijā segs arī ceļojuma izmaiņu izdevumus. Piemēram, šobrīd ir ceļotāji, kas vēlas nokļūt dzimtenē no Izraēlas galvaspilsētas, aviosabiedrības atceļ plānotos reisus, tāpēc nākas iegādāties jaunas aviobiļetes. Apdrošinātājs var palīdzēt samazināt izdevumus tikai tad, ja ir iegādāta polise, kuras segumā ir iekļautas arī ceļojuma izmaiņas.

Var paveikties, un lidojums var noritēt pēc plāna, tomēr aizvien biežāk saņemam atlīdzību pieteikumus, kas saistīti ar bojātu, aizkavējušos vai nozagtu bagāžu. Šajā vasarā atkal ir parādījusies negatīva tendence, kas aizvien turpinās, – mantu zādzība no nodotās bagāžas. Tiek zagtas vērtīgas mantas – zīmolu apģērbi, dārga kosmētika utt.

Vīrusi kļūst aizvien aktīvāki, arī Covid-19 nav nekur pazudis. Rudens un ziemas sezonā īpaši aktuāli ir atlīdzību pieteikumi slimošanas dēļ. Tāpēc aicinām ceļojuma apdrošināšanas polisi iegādāties līdz ar aviobiļešu rezervāciju, lai jūs būtu pilnīgi droši, ka tiks kompensēti negaidītas saslimšanas radītie zaudējumi.

Papildus ceļojumu apdrošināšanai ceļotājam būtu jābūt Eiropas veselības apdrošināšanas kartei (EVAK), ko bez maksas var saņemt Nacionālajā Veselības dienestā un kas sedz pirmās palīdzības izmaksas.

Visbeidzot, pirms došanās ceļojumā, iepazīstieties ar Ārlietu ministrijas aktuālajiem ceļojumu brīdinājumiem, lai nokļūstot galamērķī nav nepatīkamu pārsteigumu.

Pētījumā tika noskaidroti arī mūsu kaimiņu – lietuviešu un igauņu – ceļojumu plāni šajā rudenī. Salīdzinājumā ar lietuviešiem (20%) un igauņiem (25%) latvieši visaktīvāk plāno doties rudens atvaļinājumā ārpus valsts robežām. Katrs ceturtais (26%) lietuvietis plāno apceļot savu valsti, kamēr 19% Latvijas iedzīvotāju un 18% Igaunijas iedzīvotāju ir paredzējuši atvaļinājumu izmantot savas valsts apskatei. Ceļojumos ārpus Eiropas plāno doties 8% igauņu, 7% latviešu un 5% lietuviešu.

Aptaujā, kuru If Apdrošināšana veica Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, piedalījās nedaudz vairāk par 3000 cilvēkiem.

Vai esi jau apdrošinājis savu ceļojumu?