Latvijas pilsoņiem nolaupītais auto Lietuvā pazudis bez pēdām

Vairāk nekā mēnesi pēc notikušās bruņotās laupīšanas Lietuvā, kad Latvijas pilsoņiem noziedznieki nolaupīja jaunu Volkswagen Passat automašīnu, policijai nav izdevies atrast pavedienu minētajā lietā. Nozieguma izmeklēšana uzticēta likumsargiem, kas nodarbojas ar sevišķi smagu noziegumu izmeklēšanu, taču rezultātu joprojām nav – liecina If Apdrošināšanas rīcībā esošā informācija.​

Uzbrukums Latvijas pilsoņiem notika naktī no 3. uz 4. aprīlī Kauņas rajonā Lietuvā. Noziedznieki bloķēja ceļu un nolaupīja Latvijas pilsoņu automašīnu, kas bija ceļā uz Vāciju. Viens no uzbrukumā cietušajiem vīriešiem uzskata, ka šī laupīšana bijusi mērķtiecīgi plānota, jo ieročiem bruņotie vīrieši ar automašīnu Audi Latvijas automašīnai sekoja labu brīdi iepriekš. Arī sadursme dažus kilometrus pirms Kauņas pilsētas robežas brīdī, kad Volkswagen Passat gatavojās uzbraukt uz ātrgaitas šosejas pie atļautā ātruma 110 km/h, tika izraisīta apzināti taranējot Latvijas pilsoņu auto.

Incidents notika ap pulksten 3 naktī, kad Audi ar ievērojami lielāku ātrumu autoceļa Viļņa–Klaipēda 202. kilometrā agresīvi bloķēja ceļu Latvijas automašīnai. No Audi izlēca vairākas personas un, piedraudot ar šaujamieročiem līdzīgiem priekšmetiem, lika abiem Latvijas pilsoņiem izkāpt no auto, izmest mobilos tālruņus un nogulties ar seju pret zemi. Pēc agresīvas vārdu apmaiņas abi automašīnā braukušie Latvijas pilsoņi tika pamesti uz lielceļa bez dokumentiem un mobilajiem tālruņiem.

“If Apdrošināšanas atlīdzību pieredzē nevaram atcerēties gadījumu, kad šādi būtu cietis kāds no mūsu klientiem. Arī publiskajā telpā ne Latvijā, ne Lietuvā būtībā jau kopš deviņdesmitajiem gadiem nav nācies dzirdēt par bruņotai laupīšanai līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem. Par Lietuvā nolaupīto 2015. gada izlaiduma Volkswagen Passat cietušajiem izmaksājām KASKO atlīdzību 33 tūkstošu eiro apmērā, bet diemžēl no emocionāliem pārdzīvojumiem nav pasargāts neviens,” stāsta If Apdrošināšanas Atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.

If Apdrošināšanas eksperti aicina “atcerēties, ka, negadījumam – autoavārijai, uzbrukumam vai jebkam citam – notiekot diennakts tumšajā laikā, pēc iespējas ātrāk ir jāsazinās ar policiju. Tieši tam paredzēts tālruņa numurs 112 – vienotais ārkārtas tālruņa numurs, kas negadījumu pieteikšanai darbojas gandrīz visās Eiropas valstīs. Tāpat par negadījumu, cik vien iespējams drīz, jāpaziņo arī kādam no saviem tuviniekiem, lai viņi varētu palīdzēt palīdzības koordinēšanā vai aktīvi iesaistīties tās sniegšanā. Šajā reizē, kad cietušajiem Latvijas pilsoņiem pēc vairāku stundu ilgiem pūliņiem izdevās pārliecināt kādu māju iemītniekus izsaukt policiju un sazināties ar abu tuviniekiem, tieši tuvinieki, enerģiski rīkojoties un iesaistot arī Latvijas tiesībsargājošās iestādes, paātrināja situācijas noskaidrošanu un cietušo atgriešanos mājas”.