Iepazīsties! Raitis

 
Izpratne par cilvēkiem ar datu palīdzību.
 

Pievienojies If komandai!

Vakances

Būt ekspertiem, lai palīdzētu

Raitis If gadiem ilgi ir bijis cieši saistīts gan ar datu un finanšu analīzi, gan izpratnes veidošanu par cilvēkiem un uzņēmumiem, kurus apdrošinām.  

“Ar datu palīdzību mēs varam cilvēkus labāk apdrošināt un pasargāt. Ja nav datu, mums ir tikai viedoklis. Labā ziņa, ka datu apdrošināšanas nozarē ir daudz un tie ir ļoti plaši. Tomēr daudz kas ir atkarīgs no mūsu zināšanām un intereses tajos “rakties”, strādāt ar jaunām datubāzēm un iegūt arvien jaunus ieskatus par mūsu klientiem.”

Plašajai pieredzei finanšu un datu analītikā, arī produktu cenošanā, Raitis nesen pievienojis atbildību par privātajiem apdrošināšanas produktiem. Viens nav cīnītājs, un bez sadarbības ar kolēģiem rezultātus sasniegt ir grūti. Tāpēc ciešā sadarbībā ar pārdošanas konsultantiem, kuri ir vistuvāk mūsu klientiem, Raita pārziņā ir veselības, nelaimes gadījumu un arī ceļojumu produktu attīstība. 

“Mēs strādājam, lai apdrošināšana atbilstu klientu dzīvesveida izmaiņām un dotu cilvēkiem iespēju izvēlēties to, kas viņiem nepieciešams. Arī šeit pieejamiem datiem – statistikai, pētījumiem, iepriekšējām atlīdzībām, ja tādas bijušas, kā arī aktuāru sniegtajai informācijai – ir liela loma, lai polises riski būtu pamatoti un cena būtu klientiem atbilstoša,” stāsta Raitis. 

Atvērti jaunām idejām un to īstenošanai 

Raitis atzīst, ka viņam kā analītiķim vienmēr ir interesanti uzzināt par progresīvām metodēm un to lietojumu, lai varētu labāk saprast klientus un viņu vajadzības. “Mēs mēģinām darboties arī ar mašīnmācīšanās modeļiem un vispārinātu lineāro modeli. Kā analītikas procesa virzītāju un status quo izaicinātāju izmantojam arī Databricks platformu. Šie modeļi kopā ar datiem var padarīt analīzi vēl precīzāku un mūsu izpratni par to, ko piedāvāt klientiem, plašāku,” atklāj Raitis. 

Viņš stāsta, ka arī dažādu jomu trešo pušu datiem ir nozīmīga nākotne apdrošināšanā. Piemēram, vides dati, specifisku nozaru dati, arī lokāciju un valdību dati ļauj veidot dziļāku izpratni par uzņēmumu apdrošināšanas potenciālu. 

Daudzpusīgas iespējas 

“Mani If saista cilvēki, kultūra un darba saturs. Mēs varam runāt nopietni un varam arī dzīt jokus. Nav mazsvarīgi, ka darbā vienmēr ir kāda jauna dimensija, jauns aspekts, ko pētīt un izzināt. Iespēju augt un pilnveidoties ir daudz, jo īpaši horizontālā izaugsmē – analītikā ir tik daudz ko pētīt gan produktu, gan klientu ziņā, var arī strādāt ar datu kvalitātes jautājumiem,” atzīst Raitis. 

Vēlies uzzināt vairāk? 

Lasi vairāk par If kā darba devēju un to, ko If šobrīd piedāvā. Iespējams, Tu atradīsi kaut ko, kas Tevi interesē un veidosi tālāko karjeru If.

Aktuālās vakances
Darba vide If

Vēlies strādāt If?

Sazinies ar mūsu personāla atlases darbiniekiem personals@if.lv