Teju katrs otrais Latvijas iedzīvotājs brīvdienas pavada ārpus mājas. Kam pievērst uzmanību?

Vasara ir pilnbriedā, tas ir īstais laiks, lai dotos ceļojumos un dzīvotu ārpus pilsētas dunas. Šogad, ieilgstot vēsajam pavasarim, latvieši steidz izbaudīt silto un saulaino vasaru – teju katrs otrais (47%) Latvijas iedzīvotājs vasaras brīvdienas un atvaļinājumu pavada ārpus savas dzīvesvietas, izvēloties nakšņot viesnīcās, viesu namos vai īstermiņa īres apartamentos.

If Apdrošināšanas veiktais pētījums atklāja, ka 29% Latvijas iedzīvotāju ir iespēja vasaru pavadīt vasarnīcās. Aptaujāto vidū dominē arī citas diezgan daudzveidīgas galamērķa izvēles: 28% nedēļas nogales un atvaļinājumu pavadīs draugu vai radu brīvdienu mājās, 47% nakšņos viesnīcās, viesu namos vai īstermiņa īres apartamentos, bet 29% izvēlēsies aktīvāku atpūtu, nakšņojot teltīs vai kemperos.

Aptauja parādīja skaidru Latvijas iedzīvotāju tendenci brīvdienās un atvaļinājumā doties ārpus mājas, taču arvien biežāk šo situāciju izmanto garnadži. If veiktais eksperiments parādīja, ka mājokļa apzagšanai pietiek ar 1,5 minūtēm.

If Apdrošināšanas īpašuma atlīdzību grupas vecākā atlīdzību regulētāja Iveta Briede apliecina, ka zādzību skaits vasarā pieaug: “Pirms plānojat doties ceļojumā kaut uz īsu laiku, svarīgi justies droši ne tikai par lietām, ko atstājat mājās, bet arī par tām, ko ņemat līdzi. Atpūtas laikā tiek sabojātas, nozagtas vai pazaudētas dažādas ierīces, piemēram, mobilie telefoni un klēpjdatori, tāpat garnadžu iekāroti ir velosipēdi un citas cilvēkiem svarīgas lietas.”

Dodoties prom, neaizmirsti pasargāt savu māju

Saskaņā ar If Apdrošināšanas datiem visbiežāk zaudējumus privātīpašumam sagādā santehnikas bojājumi, kas appludina dzīvesvietu (45% no ik gadu reģistrētājiem pieteikumiem), dabas stihijas (7%), kā arī ielaušanās un zādzības (6,8%). Lai gan procentuāli ugunsgrēki nav biežākais iemesls apdrošināšanas pieteikumam, tomēr tie ir vissāpīgākie. Statistikas dati liecina, ka gadā notiek aptuveni 8000 ugunsnelaimes, no tām ceturtā daļa – dzīvojamajās ēkās.

“Dodoties atvaļinājumā, svarīgi atcerēties, ka dzīvesvieta tiek atstāta bez uzraudzības. Šis gads, īpaši vasaras sākums, ir parādījis, ka vienu brīdi uzspīd saule un izskatās, ka būs silta un patīkama diena, bet nākamajā brīdī pūš stiprs vējš un jāslēpjas no spēcīgām lietavām. Dabas stihijas īpašumam var nodarīt lielu postu – var krist koki, sabojājot dzīvojamās ēkas, kaimiņa sētu vai transportlīdzekli, lietus un vējš var neatgriezeniski sabojāt jumta konstrukcijas, zibens spērieni – elektroierīces,” uzsver I .Briede.

Pārliecinies, ka esi atvienojis elektroierīces no strāvas, aizvēris logus un aizslēdzis durvis

Kādu nekustamā īpašuma polisi izvēlēties?

If Mājokļa apdrošināšana ļaus justies droši un pasargās no lieliem izdevumiem dažādās neparedzētās situācijās

Aprēķināt cenu