Parādījusies jauna tendence – zagļi papildu lukturiem un spoguļiem iekāro arī BMW automašīnu stūres

Šī gada pirmajos divos mēnešos automašīnu detaļu zādzību pieteikumu skaits ir pieaudzis par 25% salīdzinājumā ar pagājušo gadu, tā liecina If Apdrošināšanas dati. Pēdējā pusgada laikā novērota arī  jauna tendence: straujš BMW automašīnu marku stūru zādzību skaita pieaugums.  

Visbiežāk zagļi izvēlējušies nozagt 320, 530 un X5 modeļu stūres, izmantojot vienkāršu veidu: tiek izsists automašīnas stikls un pēc tam atskrūvēta stūre. Pēc autoservisu ekspertu sniegtās informācijas stūres zādzība aizņem vidēji divas minūtes. “BMW automašīnas marka ir viena no populārākajām auto markām Latvijā. Un automašīnas stūre ir pietiekami vērtīga detaļa, ko varētu būt viegli realizēt otrreizējā tirgū,” komentē If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs Roberts Skrupskis.

Vidēji atlīdzības par jaunu stūres nomaiņu svārstās no 2000 līdz 6000 eiro atkarībā no automašīnai nodarīto bojājumu apmēra. Zādzības galvenokārt notiek Rīgā un Pierīgas novados klusākās un nomaļākās vietās diennakts tumšajā laikā, bet tai pašā laikā arī mēdz būt gadījumi privātmāju teritorijās.

 

Bez stūres “aiznes” arī visu auto salonu

Padomi, kā pasargāt savu automašīnu

“Autovadītājus aicinu kritiski izvērtēt, kur automašīna tiek novietota – vai šī vieta ir pietiekami droša un nepieejama svešiniekiem. Caur auto salona logu nevajadzētu būt caurskatāmām vērtīgām lietām kā, piemēram, somai, mobilam telefonam un citiem zagļu interesi piesaistošiem objektiem. Protams, ja auto ir ar paaugstinātu zādzības risku, būtu vēlams to aprīkot ar papildu drošības risinājumiem. Iesaku konsultēties ar drošības iekārtu uzstādītājiem, automašīnu marku oficiālajiem pārstāvjiem, kuri arī ieteiks atbilstošāko aizsardzības risinājumu,” saka R.Skrupskis. 

Bez stūres “aiznes” arī visu auto salonu

Vispopulārākās auto detaļas, ko izvēlas nozagt zagļi, joprojām ir automašīnu spoguļi, kā arī lukturi, īpaši, VOLVO XC60, XC70, V50 un V70. Taču ir fiksēti arī gadījumi, kad nodarītais kaitējums ir būtiski lielāks – automašīnai vienā zādzības piegājienā nozagti lukturi, stūre, panelis u.c. detaļas, un kopējie zaudējumi var pārsniegt pat 10 tūkstošu eiro. Papildu tam, joprojām notiek zādzības, ko sākotnēji automašīnas lietotājs var pat nepamanīt, un atklāt tikai pie nākamās auto apkopes vai servisa apmeklējuma, piemēram, VOLVO automašīnas aizmugurējā tilta reduktora vadības bloka pazušanu.

Autovadītāji, esat uzmanīgi, jo zādzības notiek regulāri un zog arvien jaunas automašīnas detaļas!