Padomi VID deklarācijas iesniegšanai

Sākot no 1. marta varēsi iesniegt savu gada ienākumu deklarāciju. Visērtāk un ātrāk to darīt elektroniski – Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS)

Kur varu skatīt izziņu par veselības aprūpes pakalpojumiem?

  1. Dodies uz Mans If Pieslēdzies Mans If profilam, izmantojot savu internetbanku, Smart-ID vai eParakstu.
  2. Izvēlies sadaļu "Atlīdzības" Atlīdzību sadaļas apakšā redzēsi "Izziņa iesniegšanai VID". Klikšķini uz to un izvēlies, kura gada izziņu lejupielādēsi.
  3. Pievieno izziņu VID EDS Iesniedzot deklarāciju VID EDS sistēmā, pie attaisnojuma dokumentiem pievieno nepieciešamo izziņu.

Veselības apdrošināšanas polises numurs un periods pieejams Mans If.

Kas man jāzina par čeku pievienošanu deklarācijai?

1. variants – čeki, kuri nav jāpievieno deklarācijai

Esi vērīgs un vienmēr pievērs uzmanību izziņā norādītajai informācijai.

Pieņemsim, ka ārstniecības pakalpojuma izmaksas bija 70.00 €. Apmaksu veici no saviem līdzekļiem un mums iesniedzi čeku atlīdzības saņemšanai. Pēc atlīdzības pieteikuma izskatīšanas, mēs Tev atlīdzinājām izdevumus pilnā apmērā – 70.00 €. Šādā situācijā čeks deklarācijai nav jāpievieno.

Deklarācijai jāpievieno tikai tie čeki, kurus esi apmaksājis pilnā apmērā ar saviem līdzekļiem un esi tos:

  • iesniedzis atlīdzības saņemšanai If, saņemot daļēju izdevumu atlīdzību;
  • iesniedzis saņemšanai If, nesaņemot izdevumu atlīdzību.

2. variants – čeks par daļēji atlīdzinātiem izdevumiem jāpievieno deklarācijai

Pieņemsim, ka ārstniecības pakalpojuma izmaksas bija 70.00 €. Apmaksu veici no saviem līdzekļiem un mums iesniedzi čeku atlīdzības saņemšanai. Pēc atlīdzības pieteikuma izskatīšanas, izdevumus šoreiz Tev varējām atlīdzināt daļēji – 59.90 €.

Tātad, sniedzot čeku VID sistēmā, laukā "Attaisnojuma dokumentā norādītā summa" Tev jāievada 70.00 €. Savukārt, laukā "Kompensētā summa" norādīsi 59.90 €.

Vai izdevumus par Tavu pieteikto atlīdzību šoreiz izmaksājām daļēji? Tad zini, ka šo pakalpojumu apliecinošu čeku Tev jāpievieno savā deklarācijā.

3. variants – čeks, par kuru izdevumus neatlīdzinājām, jāpievieno deklarācijai

Pieņemsim, ka ārstniecības pakalpojuma izmaksas bija 70.00 €. Apmaksu veici no saviem līdzekļiem un mums iesniedzi čeku atlīdzības saņemšanai. Pēc atlīdzības pieteikuma izskatīšanas, atlīdzību šoreiz izmaksāt Tev nevarējām.

Tātad, sniedzot čeku VID sistēmā, laukā "Attaisnojuma dokumentā norādītā summa" Tev jāievada 70.00 €. Savukārt, laukā "Kompensētā summa" norādīsi 0.00 €.

Pieteici atlīdzību, par kuru šoreiz nevarējām Tev atlīdzināt izdevumus? Tad zini, ka šo pakalpojumu apliecinošu čeku Tev jāpievieno savā deklarācijā.

Ņem vērā, ka izziņā neatradīsi informāciju par medikamentiem, optiku un sporta pakalpojumiem. Tas tāpēc, ka čeki par tiem deklarācijai nav jāpievieno.

Ja radušies papildu jautājumi par veselības aprūpes pakalpojumu izziņu, sazinies ar mums, rakstot uz veseliba@if.lv.

Informācija par VID deklarācijas iesniegšanu pieejama arī angļu valodā.