Pagriežam laiku. Uzmanīgi ar transporta vadīšanu!

Kā katru gadu marta beigās, Latvijā pārejam uz vasaras laiku. Tāpēc autovadītājiem iesakām būt īpaši vērīgiem. Vieni gan laika pagriešanu par stundu daudz nemanīs, taču citi būs miegaini un noguruši.

Stunda šurp, stunda turp

Pārejot uz vasaras laiku, pulkstenis jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Tātad no rīta nāksies mosties stundu agrāk. Cik cilvēku, tik sajūtu. Iespējams, daļai cilvēku tas liks justies miegainiem, jo organisms vēl jutīsies kā diennakts tumšajā laikā un enerģijas līmenis būs zems. Savukārt vakarā, ierastajā gulētiešanas laikā, iekšējais “pulkstenis” dažiem protestēs, jo būs vēl enerģijas pilns.

Uzmanīgi ar transporta vadīšanu

Mediķi apgalvo, ka laika pagriešanu vairāk vai mazāk jūt visi cilvēki. Miegainība, nogurums, bieža garastāvokļa maiņa un koncentrēšanās traucējumi ir biežāk novērotie simptomi. Kādu no minētajiem simptomiem, visticamāk, sajutīs cilvēki, kuri regulāri pārvietojas ar transportlīdzekli vai arī kuru darbs ir saistīts ar transporta vadīšanu.

Lai organisms pielāgotos pārejai, dažiem pietiks ar nedaudzām dienām, bet citiem būs vajadzīgas pāris nedēļu. Ja auto izmantojat privātām vajadzībām, varbūt kādu laiku varat pārvietoties sabiedriskajā transportā un tā izvairīties no lieka stresa. Savukārt profesionāliem autovadītājiem vajadzētu atcerēties par biežākām atpūtas pauzēm. Ja nu tomēr miegainība un diskomforts saglabājas, ieteicams meklēt ārsta palīdzību.

​Katrs pats sev palīgs:

  • Apsveriet iespēju dienas laikā kaut īsu brīdi atvēlēt aktīvām fiziskām nodarbēm, pastaigājoties, sportojot, peldot vai nodarbojoties ar jogu.
  • Atcerieties par sevis palutināšanu – mierīgi relaksējoši vakari, procedūras, kas atslābina, – noderēs jebkas, kas ļauj atpūsties.
  • Vēl viens padoms vakariem. Pavadiet to bez lūkošanās ekrānā (vienalga, TV, datorā vai planšetē), pārēšanās vai alkoholisko dzērienu lietošanas. Respektīvi, iemācieties vakaru pavadīt bez mākslīgiem kairinātājiem.
  • Izvairieties no strīdiem un pārdzīvojumiem.
  • Vienkārši priecājieties par dzīvi – pavasaris ir klāt, un drīz būs arī vasara!