Jaunumi, 1 decembris 2008

If Latvia atlīdzībās par vētras radītām sekām izmaksā 40 000 latu

Vētras un sniegputeņa dēļ, kas 23. un 24. novembrī skāra Latviju, apdrošināšanas sabiedrības If Latvia klientiem nodarīti zaudējumi ap 40 000 latu apmērā. Vētras nedēļā par 40 % pieaudzis KASKO negadījumu skaits, bet kopumā pieteikto negadījumu skaits pieaudzis par 20 %, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām.

"Vētra visvairāk raizes sagādājusi autovadītājiem, kā arī atklājusi ēku būvniecības un projektēšanas kļūdas, sniegam caur konstrukcijām iekļūstot ēkā,” atzīst Oskars Hartmanis, If Baltijas atlīdzību vadītājs.

Viņš arī piebilst: "Sniegputenim un piesnigušiem ceļiem neizvēloties atbilstošāko braukšanas ātrumu, autovadītājiem nav izdevies novaldīt savus spēkratus - automašīnas saslīdējušas gan pagriezienos, gan uz šosejām, saslīdēšanas rezultātā sadūrušās ar citām automašīnām, uz ceļa kritušiem kokiem vai nobraukušas no ceļa. Par spīti lielākam darba apjomam, darīsim visu iespējamo, lai visus zaudējumus kompensētu iespējami īsā laikā, lai cietušie klienti varētu iespējami ātri aizmirst sniegputeņa radītos zaudējumus.

Vētras un sniegputeņa dēļ visvairāk pagājušā nedēļā If Latvia pieteikti tieši KASKO negadījumi. No tiem lielākā daļa – 93 % auto - saslīdēšanas dēļ. Visbiežāk automašīnas pagriezienā saslīdējušas un tikušas bojātas, uztriecoties uz trotuāra apmalēm. Vairāki auto bojāti, uzbraucot uz ceļa lūzušam, apsnigušam kokam. Kādam auto īpašniekam automašīnu neizdevās savaldīt jau izbraucot no garāžas, un tas ieslīdējis stenderē. Cits saslīdējušais auto nobraucot no ceļa ietriecies kokā, bet vēl kāds – atsitoties pret sniega valni apvēlies uz jumta. Saslīdēšanas radītie zaudējumi automašīnām svārstās robežās no 600 – 2500 latiem.

27 % If Latvia pieteikto bojāto auto īpašnieki iekļuvuši avārijās. Vairāku auto īpašniekiem veicot pagriešanās vai apdzīšanās manevru neizdevās slīdošo auto savaldīt, un tas iebrauca pretējā braukšanas joslā, tā izraisot sadursmi. Kāds auto saslīdot sadūries ar ceļa malā stāvošu auto. Sadursmēs cietušajām automašīnām radīti zaudējumi 300 – 4500 latu apmērā.

Lielākie bojājumi 4 400 latu apmērā radīti kādai
Honda Civic automašīnai, kas izraisīja avāriju, saslīdot līkumā, un Honda CRV automašīnai, kurai lūstoša koka dēļ radīti 3 500 latu zaudējumi. Bojājumus kādas automašīnas jumtam un lūkai apmēram 1 000 latu apmērā radījis arī no ēkas jumta krītošs ledus, kas pieteikts kā ēkas īpašnieka civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas gadījums.

Bojātas tikušas kādas ēkas āra žalūzijas, bet Krievijā piesnigušā ceļa dēļ apgāzusies kravas auto piekabe. Kravas bojājumu apmērs tiek precizēts.