Jaunumi, 29 oktobris 2013

Iedzīvotāji piesaka pagājušās nakts vētras postījumus

Pēc aizvadītajā naktī notikušās vētras If Apdrošināšana klienti gan internetā, gan pa tālruni aktīvi sākuši pieteikt īpašumiem un auto nodarītos zaudējumus. No klientu sniegtās informācijas var secināt, ka vairāk postījumu nodarīts Rīgā, Pierīgas rajonos, arī Liepājā, Jelgavā, Ikšķilē, Ventspilī un Daugavpilī.
Medijos jau plašāk izskanējusi informācija par Liepājā sabrukušo jaunceltni, kura daļēji iegāzusies kaimiņu sētā un gruveši apbēruši arī jaunceltnei blakus stāvošo mikroautobusu un ceļa braucamo daļu. Jaunceltnes īpašnieks, kuram bija iegādāta būvniecības visu risku polise, If Apdrošināšana Atlīdzību daļu ir informējis par notikušo negadījumu un sākta nodarīto zaudējumu aprēķināšana.

Tāpat jau no paša rīta ir saņemti klientu pieteikumi par vētras norautajiem jumtiem, sabojātām sētām un pat izlauztiem logu rāmjiem īpašumos Rīgā, Daugavpilī un Ikšķilē. Kādai rindu mājai Rīgā stiprais vējš ir norāvis arī notekcaurules un satelīta šķīvi, bet mājai Ventspilī uzgāzies vēja izrauts koks.

Pašlaik īpašumiem nodarīto zaudējumu apmērs ir vairāk nekā 20 000 latu, taču pašlaik tie ir aptuvenie aprēķini un kopējais nodarīto zaudējumu apmērs, visticamāk, mainīsies.

"Priecē fakts, ka no klientu iesūtītajiem atēliem var spriest, ka cilvēki tiešām ir mēģinājuši mazināt iespējamos vētras postījumus – ir novāktas vai nostiprinātas dārza mēbeles, kā arī citas lietas, kuras vējš varētu aizpūst. Savukārt auto vairumā gadījumu novietoti vietās, kuras neatrodas tiešā koku tuvumā. No klientu pieteikumiem varam secināt, ka auto visvairāk cietuši Rīgā, Pierīgā un Jelgavā. Jelgavā kādas automašīnas virsbūvi sabojājuši no jumta norauta šīfera gabali. Savukārt autoīpašnieki Rīgā galvenokārt ziņo par krītošu koku nodarītiem postījumiem. Bet kādai automašīnai uzgāzies arī koka šķūnītis, kurā atradušies dārza instrumenti," stāsta If Apdrošināšana Atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.​