Jaunumi, 4 novembris 2014

Vācija - ceļojumu populārākais galamērķis

Populārākie rudens braucienu galamērķi Eiropā bez Vācijas ceļotājiem ir arī Itālija, Lielbritānija, Spānija, Francija un Skandināvijas valstis. Dodoties ārpus valsts, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk apdrošina neparedzētus ārstēšanās un atgriešanās Latvijā jeb repatriācijas izdevumus.

​Rudenī iedzīvotāji visbiežāk izvēlas doties 8 dienas ilgos braucienos un visbiežāk atpūtas ceļojumā dodas 1-3 cilvēki.

Vidējā apdrošināšanas atlīdzība rudens – ziemas mēnešos, saskaņā ar If Apdrošināšana datiem, ir 700 eiro un tas ir neskaitāmas reizes vairāk, nekā vidējā apdrošināšanas polises cena, kas ir 9 eiro. Tāpat apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk ceļotājiem tiek kompensēti ārstēšanās izdevumi, kas 62 % no visām ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībām). Gandrīz katra ceturtā kompensācija ceļotājiem ir saistīta ar repatriācijas izdevumu atlīdzību (24 %), kā arī izdevumu atlīdzību par bagāžu (10 %) un ceļojuma atcelšanu vai pārcelšanu (4 %).

Populārākie rudens – ziemas mēnešu ceļojumu galamērķi ārpus Eiropas ir Turcija, ASV, Ēģipte, Izraēla, Taizeme, Maroka, Ķīna, Apvienotie Arābu Emirāti, Austrālija, Indija un Indonēzija. Dodoties ārpus Eiropas, ceļotāji izvēlas arī plašākus apdrošināšanas segumus, iekļaujot apdrošināšanas aizsardzībā arī tādus riskus kā bagāžas aizkavēšana, bojāšana vai nozaudēšana, ceļojuma atcelšana, pārtraukšana vai aizkavēšanās, arī civiltiesiskās atbildības un juridisko uzdevumu apdrošināšana.

Gandrīz 8000 eiro par repatriāciju pēc insulta

Oktobrī If Apdrošināšana kompensēja repatriācijas izdevumus ar sauszemes medicīnisko transportu par kāda vīrieša repatriāciju pēc insulta no Itālijas uz Latviju. Saslimušā vīrieša radiniekiem tika apmaksāti arī ceļa un uzturēšanas izdevumi pie sasirgušā vīrieša.

Šobrīd medicīnas iestādēm atlīdzinātā summa ir 7580 eiro.