Jaunumi, 16 oktobris 2008

Pagājušajā gadā pirmais negadījums nenomainītu riepu dēļ reģistrēts 22. oktobrī

Ik gadu daļu autovadītāju pirmais sniegs vai apledojums pārsteidz nesagatavotus, radot avārijas, izdevumus, kreņķus un sastrēgumus. Pirmais If Latvia reģistrētais negadījums pērn auto saslīdēšanas, un acīmredzami savlaicīgi nenomainītu riepu dēļ reģistrēts jau 22. oktobrī.

"Nepieciešamība pēc biezāka apģērba un dzeltējošās koku lapas ir signāls – laiks mainīt riepas un pārdomāt auto sagatavošanu ziemas sezonai. Jārēķinās, ka arī riepu maiņas servisos šajā laikā ir sastrēgumi, riepu maiņa var aizņemt pat vairākas nedēļas, un šajā laikā jūs jau no rīta var pārsteigt apledojums uz ceļa un avārijas risks. Tādēļ aicinām autovadītājus neatstāt riepu maiņu uz pēdējo brīdi – jo laicīgāk sāksim, jo drošāki būsim, ka sevi pasargāsim no iespējama negadījuma un kreņķiem, pat ja pirmais sniegs pārsteigs oktobrī,” atgādina If valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

Lai palīdzētu autovadītājiem sagatavot savu auto ziemas sezonai, un pasargātu sevi no liekiem, neparedzētiem izdevumiem, If Latvia rīko akciju Nepaliec bez auto!. Tās ietvaros If klientiem tiek piedāvāta līdz 30 % atlaide ziemas riepu iegādei partneru servisos, bet If KASKO apdrošināšanai – līdz 25 % atlaide. Tādējādi autovadītājiem iespējams izdevīgāk sagatavot auto ziemas sezonai, un pasargāt sevi ne tikai no saslīdēšanas riska uz slidena ceļa, bet arī iespējamiem citiem zaudējumiem auto zādzības, akmens izsista vējstikla vai ziemas vētrās lūzušu, uz auto uzkritušu koku dēļ.

"Esošajā ekonomiskajā situācijā svarīgi, lai autoīpašniekam būtu ne tikai OCTA, bet arī spēkā esoša KASKO polise, kas var pasargāt no neplānotiem izdevumiem, ja, piemēram, autovadītājs pats savam auto rada bojājumus, jo katram latam šobrīd ģimenes budžetā ir svars," uzsver Andris Morozovs.

Šobrīd diennakts vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir +10...+12 oC, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras informācija. Savukārt pēc riepu ražotāju datiem, vasaras riepas vairs nespēj pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, diennakts vidējai temperatūrai nokrītoties līdz +7 oC. Šādos laika apstākļos jau auto būtu jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, bez liekām bažām par to pāragru nodilumu, jo auto var saslīdēt arī uz mitrām lapām uz brauktuves.

Atgādinām, ka 2007. gadā pirmais sniegs Latviju sasniedza naktī no 12. uz 13. oktobri Dagdā un Alūksnē, kur uzsniga 1-4 centimetrus bieza sniega kārta. Tomēr autoservisos riepu maiņas bums sākās vairākas dienas vēlāk. Pirmais If reģistrētais negadījums pērn auto saslīdēšanas, un acīmredzami laikus nenomainītu riepu dēļ reģistrēts jau 22. oktobrī.

If iesaka:

  • Iegādāties temperatūrai atbilstošu vējstiklu šķidrumu.
  • Iegādāties stiklu tīrāmās birstes, slēdzeņu un logu atkausētājus.
  • Pārliecināties, ka logu slotiņas ir tehniskā kārtībā.
  • Pārliecināties, ka auto bremzēšanas sistēma un tehniskais stāvoklis ir tehniskā kārtībā.
  • Iespējams, noderēs arī degvielas piedevas pret degvielas sabiezēšanu, ar silikonu apstrādātas durvju blīvgumijas, starta vadi un sakabes virve.
  • Atcerieties, uz slidena ceļa automašīnai ir garāks bremzēšanas ceļš, tādēļ nepieciešams pārdomāt braukšanas tempu un ievēroto distanci.

Uzziņai:

  • Ceļu satiksmes noteikumu 244.pants nosaka, ka laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5 t, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.
  • Laikposmā no 1. maija līdz 1. oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekļiem, kuriem ir riepas ar radzēm.
  • Administratīvo pārkāpumu kodekss, 149.24 pants. (Transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa un iekārtojuma nosacījumu pārkāpšana) nosaka, ka par braukšanu laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam ar automobili vai autobusu, kura pilna masa nepārsniedz 3.5 tonnas un kurš nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, — uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.