Jaunumi, 25 novembris 2008

If Latvia: Krīze ir finanšu sektorā, ne apdrošināšanā

Neraugoties uz esošo ekonomisko situāciju un krīzi finanšu sektorā, apdrošināšanas nozares ir stabila. Arī If Latvia 2008. gada deviņu mēnešu rezultāti liecina, ka nozarē krīzes nav - tajā vien vērojams zemāks pieauguma temps, kas atspoguļo kopējo ekonomikas recesiju.

2008. gada deviņos mēnešos If Latvia bruto apdrošināšanas prēmijās parakstījusi 20 014 322 latu, kas ir par 16.5 % vairāk kā pērn. Savukārt apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 8.8 miljoni latu, kas ir par 34.4 % vairāk kā pērn. Deviņos mēnešos If Latvia guvusi 2 833 773 latu peļņu.

If Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs uzskata: "Finanšu krīze pasvītro nepieciešamību ikvienam pārliecināties arī par sava apdrošinātāja rezultātu stabilitāti. If deviņu mēnešu rezultāti apliecina, ka esam ļoti stabilā finansiālā situācija. Šī brīža ekonomikas situācijā mēs esam labs un uzticams partneris gan klientiem, gan sadarbības partneriem. Mēs esam gatavi pildīt visus dotos solījumus, ko esam devuši ar apdrošināšanas līgumiem, un atlīdzināt visus negadījumu radītos zaudējumus," norāda Andris Morozovs.

2008. gada deviņos mēnešos gandrīz dubultojies pieaudzis If OCTA apdrošināšanas apjoms. Par 41 % pieaudzis kravu apdrošināšanas, bet par 32 % If veselības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms.

Visvairāk - 3,5 miljonus latu - If šogad izmaksāja KASKO atlīdzībās, kas ir par 19 % vairāk kā attiecīgā periodā pērn. Gandrīz 2 miljonus latu If Latvia izmaksāja arī veselības apdrošināšanas atlīdzībās, kas ir par 54 % vairāk kā pērn.

Visstraujāk, salīdzinot ar analogu laika periodu pērn, pieaudzis If izmaksāto Kravas atlīdzību apjoms. Tas četrkāršojies, sasniedzot 1.2 miljonus latu, jo izmaksātas vairākas lielas atlīdzības, tostarp Latvijas kravu apdrošināšanas vēsturē lielākā atlīdzība par datorkomponenšu kravas zaudējumu.

Tāpat šogad dubultojies arī If Latvia izmaksāto OCTA atlīdzību apjoms, salīdzinot ar analogu periodu pērn, šī gada deviņos mēnešos sasniedzot 1.2 milj. latu, inflācijas un pieaugoša augstu izmaksu satiksmes negadījumu skaita dēļ.