Jaunumi, 18 oktobris 2013

If Liepājā mēģina lauzt stereotipus par finansistu birojiem

Biroja iekārtojums, kas atgādina mājas, neko neslēpj un ir redzams visai pilsētai. Ar šādu jaunu dizaina koncepciju, kas mēģina lauzt stereotipus par finanšu pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā draudzīgāku atmosfēru, apdrošināšanas sabiedrība If Apdrošināšana pēc renovācijas atvērusi biroju Liepājas un tuvējo pilsētu iedzīvotājiem.

Jaunajā birojā iestrādāta draudzīga un mazāk formāla dizaina koncepcija. Biroja interjers ir pilnībā pārskatāms no ielas, uzsverot gan uzņēmuma, gan biroja demokrātisko raksturu. Nav nepieciešams nokļūt telpās, lai pamanītu galveno – klientu centram raksturīgs gaisīgums, vieglums un sen aizmirstu, bet pamatīgu koka mēbeļu lietojums.

Jaunais dizains faktiski apvieno biroju ar pilsētu un mēģina nojaukt barjeru, kas cilvēkus dara bažīgus, dodoties uz jebkuru biroju. Tajā izvēlēti īsti materiāli – ozolkoks, kvalitatīvi audumi, izveidots vienkāršs un skaidrs interjers. Katram klientam bez minstināšanās ir saprotama ideja. Gan plānojums, gan klientu apkalpošanas galda forma intuitīvi norāda uz apmeklētāju un darījumu zonu. Katrai zonai piešķirtas nepieciešamās ērtības, izvairoties no barjerām un uzskatāma dalījuma.

Birojā īpaši domāts, mainot stereotipu arī par biroju darbiniekiem tik ierasto katram "piederošo" darba vietu. Interjers un darba vietas iekārtotas tā, lai darbinieki tās varētu mainīt atkarībā no vajadzības – ja klients tikai vēlas uzdot dažus jautājums, saruna var notikt, stāvot kājās. Savukārt pie atbilstoša galda klienti ar darbinieku palīdzību var pieteikt atlīdzības pašapkalpošanās portālā. Tas darbiniekiem liedz iespēju ieslīgt rutīnā, visu dienu pavadot pie viena galda.

Biroja dizaina autors ir arhitektu birojs "1plus1" un tā vadītājs, arhitekts un dizainers Mārtiņš Pīlēns.