Jaunumi, 22 oktobris 2003

Izmaiņas AAS If Latvia vadībā

2003. gada 21. oktobrī If Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins uzņēmuma padomi informēja par vēlmi pārtraukt darbu If Latvia.

If Latvia padome respektē Jāņa Abāšina lēmumu un augstu novērtē viņa ieguldījumu kompānijas attīstībā un vēl sekmes turpmākajā darbā. Puses vienojās darba attiecības pārtraukt no 2003. gada 22. oktobra.

If Latvia vadītāja maiņa neietekmēs uzņēmuma attīstības stratēģiju, kas paredz If Latvia kļūt par vienu no nozīmīgākajām riska apdrošināšanas sabiedrībām Latvijā.

If ir vadošais Ziemeļeiropas apdrošināšanas koncerns un Latvijas tirgū darbību sāka 1998. gadā, tolaik strādājot ar nosaukumu "Sampo Latvija".

Šī gada pirmajos 9 mēnešos, salīdzinot ar šo laika posmu pērn, If izdevies palielināt parakstīto prēmiju apjomu par 84 %, sasniedzot 5,2 miljonus latu (pērn 9 mēnešos 2,8 miljoni lati). Saglabājot izaugsmes tempu, gada beigās kompānija plāno sasniegt aptuveni 6 miljonu lielu parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjomu.

Līdz ar labajiem darbības rādītājiem If Latvia tirgus daļa ir sasniegusi aptuveni 6 %, tādējādi pārsniedzot šogad plānoto; 2002. gadā uzņēmuma tirgus daļa Latvijā bija 3,9 %. Savukārt tuvāko piecu gadu mērķis ir iekļūt Latvijas vadošo apdrošināšanas sabiedrību pieciniekā.