Jaunumi, 28 septembris 2009

If brīdina: Esiet vērīgi, ja auto signalizācija „niķojas”

Ceturtā daļa no šajā gadā If reģistrētām auto zādzībām vai to mēģinājumiem veikti, izsekojot automašīnu un kopējot auto signalizācijas pults signālu, vai neitralizējot imobilaizeru kādā publiskā vietā. Vēlāk, visbiežāk nakts laikā, noskatītais auto tiek netraucēti aizdzīts no stāvvietām vai māju pagalmiem, liecina If Apdrošināšanas statistika.

If aicina – neatstājiet bez ievērības signalizācijas pults šķietamu „niķošanos”. Piemēram, nenostrādāšanu uzreiz, atstājot auto stāvvietā, pie lielveikala, auto mazgātuvē vai citā publiskā vietā. Iespējams tieši tajā brīdī zaglis kopē jūsu signalizācijas pults datus vai bloķē imobilaizeru, lai vēlāk Jūs izsekotu un veiktu zādzību.

Lielāka iespējamība, ka zādzības mēģinājums ar šādu metodi neizdosies, ja auto ir aprīkots ne tikai ar rūpnīcas, bet arī ar papildu drošības aprīkojumu.

If Apdrošināšanas KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs brīdina: "Noteikti pārvietojiet auto citā stāvvietā, ja to aizslēdzot signalizācija neieslēdzas ar pirmo reizi – šķietami „niķojas” - pilnīgi iespējams, ka netālu ir auto zagļi, kuri skenē Jūsu auto signalizācijas kodus, neļauj Jums ieslēgt auto signalizāciju, vai neitralizē pretaizdzīšanas imobilaizeru. Protams, KASKO apdrošināšana sedz šādu zādzību radītos zaudējumus, taču vienmēr klientiem līdzi nāk virkne pārdzīvojumu, negatīvu emociju, praktiskās dzīves sarežģījumu un zaudētas privātās lietas, ko nav iespējams atgūt."

Stāsta If Apdrošināšana klients Arnis (vārds mainīts): "Biju nodevis auto mazgātavā. To saņemot un mēģinot aizslēgt ar pulti, auto signalizācija nenostrādāja. Mēģināju vēl kādas piecas reizes. Tas neizdevās, tādēļ aizslēdzu ar atslēgu. Ar pulti izdevās aizslēgt tikai pie mājām. Aizbraucot nevilšus pamanīju netālu kādu BMW, kurā sēdēja ne visai uzticama paskata puiši. Nākamajā naktī manu auto nozaga no mājas pagalma. Acīmredzot puiši melnajā BMW tieši tajā brīdī kopēja vai neitralizēja manu signalizāciju. Uz kādu laiku zaudēju pārvietošanās līdzekli. Labi vismaz, ka auto bija apdrošināts, citādi ciestu arī finansiāli."

Lai pasargātu savu auto no zagļiem, un izvairītos no liekiem uztraukumiem un neparedzētiem izdevumiem, If Apdrošināšana iesaka auto īpašniekiem pievērst pastiprinātu uzmanību sava auto drošībai:

  • Pārvietojiet auto citā stāvvietā, ja, to aizslēdzot, signalizācija neieslēdzas ar pirmo reizi – šķietami „niķojas” - pilnīgi iespējams, ka netālu ir auto zagļi, kuri skenē Jūsu auto signalizācijas kodus vai neļauj Jums ieslēgt auto signalizāciju, varbūt pat neitralizē pretaizdzīšanas imobilaizeru.
  • Parūpējieties par auto papildus drošības aprīkojumu, nepaļaujieties tikai uz rūpnīcas vai dīlera komplektāciju, jo auto ražotāji visai Eiropas teritorijai piedāvā unificētus drošības risinājumus, kas palielina iespēju tos atšifrēt.
  • Ņemiet vērā - nav tādas signalizācijas, ko nevar atmūķēt. Svarīgi ir, cik laika un pūliņu tas prasīs zaglim. Papildus drošības sistēmas paildzina automašīnas aizdzīšanas laiku.

If mājas lapā sadaļā Padomi drošībai lasāmi vairāk ieteikumi, kā parūpēties par auto drošību un pasargātu to no zādzības riska.