Jaunumi, 6 novembris 2017

If Drošības fonda ziedojumi nonāks Rīgā, Jaunjelgavā un Barkavas pagastā

Pateicoties popularitātes balsojumam, esam noskaidrojuši If Drošības fonda rudens projektu konkursa uzvarētājus. Par Drošības fonda ziedojumiem tuvākajā laikā tiks uzstādītas metāla durvis ar abpusēju drošības kodu, izbūvēti droši vārti, kā arī uzbūvētas nobrauktuves ratiņkrēsliem.

​Šogad If Drošības fonda projektu konkursā tika iesūtīti 63 projekti, bet fināla balsošanā iekļuva 14 no tiem. Cīņa par pirmajām trim vietām visaktīvāk norisinājās starp četriem projektu iesniedzējiem un skaidru līderu nebija līdz pat pēdējai balsošanas dienai, kad līderos ar 1340 balsīm izvirzījās biedrība “Nepaliec Viens”, otrajā vietā ar 1268 balsīm ierindojās Jaunjelgavas pirmsskolas izglītības iestāde „Atvasīte”, savukārt trešajā vietā ar 1183 balsīm - biedrības “Brāļu draudze” Kristiāna Dāvida pamatskola "Kalna skola”.

Kam paredzēts finansējums

Biedrība “Nepaliec Viens”, kura ar savu darbību veicina sociālo līdzdarbību un sniedz atbalstu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, 2018. gada janvārī, Rīgā, Mārupes ielā atvērs dienas centru bērniem un jauniešiem ar autismu. Tā kā šie bērni slikti orientējas apkārtējā vidē un var viegli noklīst, turklāt daudzi no viņiem nerunā un nevar lūgt palīdzību, ja gadās apmaldīties, dienas centram ir nepieciešams uzstādīt metāla drošības durvis ar abpusēju kodu. Par If Drošības fonda projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem uzstādītās durvis sniegs drošības sajūtu ikvienam centra klientam – sargās bērnus un neļaus tiem noklīst, kā arī liegs iespēju telpās iekļūt nepiederošām personām.

Jaunjelgavas pirmsskolas izglītības iestāde „Atvasīte”, kurā šobrīd mācās 102 bērni, vēlas uzlabot apkārtējās vides drošību, tāpēc iestādei nepieciešami jauni vārti. Šobrīd ieiešana iestādes teritorijā notiek pa lieliem vārtiem, kas ir ne tikai lieli un smagi, tādējādi grūti atverami vecākiem, bet tos izmanto arī saimniecības transportam. Par If Drošības fonda projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem iestāde veiks veco vārtu pārbūvi, izbūvējot jaunus – drošākus un ērtākus lielos saimniecības vārtus, kā arī blakus lielajiem vārtiem ierīkot drošus, ērtus, pilnvērtīgus mazos vārtus.

Kristiāna Dāvida pamatskolā “Kalna skola” tiek organizēti dažādi pasākumi un vasaras nometnes, kurās piedalās arī bērni ar īpašām vajadzībām. Bērnu pārvietošanās ir apgrūtināta, jo ieeja skolā nav pielāgota personām ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslos. Par If Drošības fonda konkursā iegūtajiem līdzekļiem pamatskola izbūvēs gan cietā seguma nobrauktuves ratiņkrēsliem, gan arī drošības margas pie ieejas esošajai terasei.

If Drošības fonds ar pārtraukumiem darbojas kopš 2007. gada, un šo gadu laikā tas sniedzis atbalstu vairāk nekā 100 dažādiem ar drošību saistītiem projektiem.