Jaunumi, 27 decembris 2007

If Latvia 2007. gada notikumu TOPs

If valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs norāda, ka: "Kopumā šogad apdrošinātāju skrējiens pēc apjomiem ir bijis mērenāks kā 2006. gadā, jo lielākajai daļai apdrošinātāju ir izdevies uzlabot rentabilitāti. Tas ir būtiski, jo klientam drošs apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējs var būt tikai finansiāli stabils spēlētājs, kurš prot pārvaldīt riskus, un, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, vienmēr būs spējīgs segt saviem klientiem radušos zaudējumus."

If Latvia 2007. gada notikumu TOP

1. Februārī If Latvia kā pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā ieviesa interneta apdrošināšanas sistēmu If Online. 24/7/365 režīmā If Online ir iespējams iegādāties ceļojumu, īpašuma, tai skaitā iedzīves un civiltiesiskās apdrošināšanas polises, apmaksai izmantojot hanzanet sistēmu vai maksājumu kartes, un polisi saņemot elektroniski - e-pastā. Bet no jūlija sistēma tikusi papildināta ar OCTA polišu pieteikumu un apmaksu interneta vidē, kā arī iespēju If klientiem pieteikt KASKO negadījumus, nedodoties uz apdrošinātāja biroju.

Gada laikā vidēji ik mēnesi par 30% palielinās If Online parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms. 40% If Online klienti ir jauni If klienti.

2. 27.septembrī Saeimas akceptu saņēma gada sākumā If Latvia un e-lietu ministrijas ierosinātie grozījumi likumā par OCTA, kas atļaus nākošgad izdot un lietot satiksmē e-OCTA polises.

LTAB veiktais pētījums liecina, ka 70% auto īpašnieku atbalsta e-polises ieviešanu, un 80% no tiem labprāt OCTA iegādātos internetā.

3. 29.novembrī If Online apdrošināšanas sistēma saņēma LIKTA balvu „Platīna Pele ‘2007” nominācijā Biznesa attīstība un e-komercija.

Šobrīd If Latvia ir vienīgā apdrošināšanas sabiedrība, kas piedāvā iegādāties piecu veidu apdrošināšanas polises, un vienīgā, kas pieņem atlīdzību pieteikumus internetā.

4. Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācija (LABA) piešķīrusi If Latvia augstāko novērtējumu starp nedzīvības apdrošināšanas kompānijām apkopotajā apdrošinātāju reitingā. Šis novērtējums ir nozīmīgs gan kā profesionāļu, gan kā klientu novērtējums If darbībai kopumā.

If plāni 2008. gadā

Arī 2008. gadā If Latvia viena no prioritātēm būs IT produktu attīstība atbilstoši mūsdienu patērētāja prasībām, rodot iespēju ar vien vairāk apdrošināšanas veidu klientiem pieteikt atlīdzības negadījumiem interneta vidē.

Vienlaikus If Latvia plāno saglabāt līderpozīcijas darbības efektivitātes ziņā, samazinot darbības izdevumu rādītāju (cost ratio) jeb izdevumu rādītāju pret nopelnītajām prēmijām. Tādējādi varēsim piedāvāt labāku cenas un kvalitātes attiecību saviem klientiem, jo mazāka būs tā apdrošināšanas prēmijas daļa, kas sedz apdrošināšanas darbības uzturēšanu.