Jaunumi, 4 novembris 2013

BMW atgriežas zagto auto spoguļu topa augšgalā

Zagto spoguļu topā atkal atgriežas BMW markas auto spoguļi. Pēdējos četros mēnešos vērojams stabils BMW spoguļu zādzību pieaugums, kas jūlijā un septembrī attiecīgi veido pat 70% un 54% īpatsvaru no visiem zagtajiem auto spogulīšiem, liecina If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

„Oktobrī BMW spoguļi veido 32% no visiem zagtajiem auto spoguļiem, bet augustā to īpatsvars no kopējā zagto spoguļu skaita bija 36%. Pēdējos mēnešos salīdzinoši daudz zagti arī Mercedes – Benz un Audi markas spoguļi. Vairāku mēnešu garumā ievērojami pieaudzis arī nozagto Lexus auto spogulīšu īpatsvars. Savukārt citu Latvijā populāru auto marku – Volkswagen, Toyota, Škoda un citu - spoguļi tiek zagti ievērojami retāk. Ar retiem izņēmumiem auto spoguļu zādzības galvenokārt notiek Rīgā un Pierīgā,” informē If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Oktobrī līdz ar gada tumšā laika iestāšanos ir vērojams arī vandālisma gadījumu pieaugums, kuri bez auto spoguļu zādzībām ir saistīti ar saskrāpētu auto krāsojumu, izsistiem auto stikliem vai nozagtu automašīnas aprīkojumu. If Apdrošināšanā oktobra sākumā arī tika saņemts klienta pieteikums ar lūgumu kompensēt izdevumus, kas bija saistīti ar pārdurtām auto riepām. Jau ziņots ka Rīgā, Āgenskalnā mēneša sākumā vienas nakts laikā tika sabojātas vismaz 18 automašīnas, kurām tika pārdurtas riepas. Turklāt klientam auto riepas dažu dienu laikā tika pārdurtas atkārtoti. Kopumā, salīdzinot ar jūniju, oktobrī If Apdrošināšana Atlīdzību daļā klientu pieteikto vandālisma gadījumu skaits ir trīskāršojies.

Gada tumšajos mēnešos agri satumst, dienas ir krēslainas, tādēļ zagļi un vandāļi var rīkoties daudz nepamanītāki. Pieredze liecina, ka dažkārt arī mazvērtīgas lietas – iepirkumu maisiņš ar pārtikas produktiem vai konfekšu kārba – var kļūt par auto uzlaušanas iemeslu. „Auto īpašniekiem ir vērts vairāk pārdomāt, kādās vietās atstāt auto gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā,” norāda Pāvels Valainis.