Jaunumi, 26 oktobris 2012

Sākas lavīnveidīga ceļu satiksmes negadījumu pieteikšana

Līdz ar krasu laika apstākļu pasliktināšanos visā Latvijas teritorijā, jau ar pirmajām rīta stundām sākusies burtiski lavīnveidīga notikušo ceļu satiksmes negadījumu pieteikšana If Apdrošināšana Atlīdzību centrā.

Saskaņā ar If Apdrošināšana datiem, šodien trīs stundu laikā gan KASKO, gan OCTA klienti telefoniski informējuši par vairāk kā trīsdesmit negadījumiem. Negadījumos iesaistītie autovadītāji informē, ka nav spējuši nobremzēt un ietriekušies priekšā braucošajā auto, vai arī viņu auto cietis, jo aizmugurē braucošais šoferis nav savlaicīgi paguvis nobremzēt. Tomēr lielākā daļa negadījumu ir saistīti ar auto bojājumiem, nevis sadursmēm – vairāk kā 50% pieteikumu ir par grāvī, vārtos vai uz ielu apmalēm sabojātiem auto.

orīt Rīgā, Ganību dambī 17, pie veikala Top stāvošā automašīnā ieslīdēja garām braucoša automašīna Nissan Patrol un sabojāja Volkswagen Golf durvis un aizmugurējo daļu. Savukārt kāds cits KASKO klients informēja, ka šorīt Rīgā, Ojāra Vācieša ielā, izbraucot no mājas vārtiem, viņa vadītais Volkswagen Transporter auto saslīdējis un sabojājis durvis. Savukārt klienti ārpus Rīgas galvenokārt informē par negadījumiem, kad auto ieslīdējis grāvī. Informējam, ka ceļu policija uz negadījuma vietu ir jāizsauc, ja auto nevar pastāvīgi turpināt ceļu. Savukārt, ja auto ceļu var turpināt un negadījumā nav bojāta trešās personas manta, ceļu policija nav jāizsauc," informē If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.

Tā kā faktiski visā Latvijas teritorijā izveidojusies sniega sega un ceļi ir apledojuši, If Apdrošināšana iesaka nelietot automašīnas, ja nav izdevies tām uzlikt ziemas riepas. "Mēdz teikt, ka ziema vienmēr atnāk negaidīti. Mūsu pieredze liecina, ka autobraucēji, kuri savlaicīgi neparūpējas par ziemas riepu nomaiņu, kļūst par pirmajiem aukstā laika upuriem. Lai gan Latvijā auto ar ziemas riepām obligāti jābūt aprīkotiem no 1.decembra, nereti jau krietni pirms šī laika mēdzam piedzīvot visai skarbus un nepastāvīgus laika apstākļus. Būtībā automašīnai ar ziemas riepām jābūt aprīkotai tiklīdz diennakts vidējā temperatūra ir zemāka par 7 grādiem," norāda Līga Bērziņa.