If Drošības fonds 2017. gads

finansējuma ieguvēji

Alsviķu bērnudārzs "Saulīte"

Bērnudārzs “Saulīte" vēlas atjaunot iestādes dūmvadu, kas nav darīts visus iestādes 50 pastāvēšanas gadus. Bērnudārzā bērni uzturas no pirmdienas agra rīta līdz piektdienas vakaram, tādēļ ēkā ļoti svarīgs ir mājīgs siltums un, protams, droša apkures sistēma. Nesenajā ugunsdzēsības pārbaudē bērnudārzs ir saņēmis aizrādījumu par ugunsnedrošu dūmvadu un tāpēc ar If Drošības fonda atbalstu tas vēlas dūmvadu atjaunot atbilstoši drošības prasībām un parūpēties par ugunsdrošu vidi.

Alsviķu bērnudārzs "Saulīte"

Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrība "Laimiņa"

Biedrība "Laimiņa" vēlas radīt drošu un pielāgotu vidi bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Biedrības telpās katru dienu notiek dažādas aktivitātes, taču remonts tajās nav bijis 10 gadus. Lai izmantotu robotu, kurš pa trepēm “kāpj ar ratiņkrēslu”, ir nepieciešams veikt kāpņu remontu, jo tās ir nodrupušas un nedrošas. Turklāt drošākai kāpšanai pa kāpnēm ir nepieciešama marga pie otras sienas.

Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrība "Laimiņa"

Viļānu pagasta bērnudārzs "Bitīte"

Pirkstu saspiešana ir viens no pieciem bieži sastopamajiem iemesliem, kāpēc mazi bērni nonāk slimnīcās. Lai gan Viļānu bērnudārzā „Bitīte” jauniegādātās mēbeles ir ar noapaļotiem stūriem, taču ir arī tādas, kuru stūrus bērnudārzs vēlētos noapaļot ar speciāliem drošības līdzekļiem. Bērnudārzs vēlas iegādāties durvju profilus pret pirkstu iespiešanu un stūru sargus. Krāsainie stūru sargi nodrošinās bērnudārza audzēkņiem vienlaikus drošu un arī estētisku vidi.

Viļānu pagasta bērnudārzs "Bitīte"

Biedrība "Nepaliec Viens"

Biedrība “Nepaliec Viens”, kura ar savu darbību veicina sociālo līdzdarbību un sniedz atbalstu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, 2018. gada janvārī, Rīgā, Mārupes ielā atvērs dienas centru bērniem un jauniešiem ar autismu. Tā kā šie bērni slikti orientējas apkārtējā vidē un var viegli noklīst, turklāt daudzi no viņiem nerunā un nevar lūgt palīdzību, ja gadās apmaldīties, dienas centram ir nepieciešams uzstādīt metāla drošības durvis ar abpusēju kodu. Par If  Drošības fonda projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem uzstādītās durvis sniegs drošības sajūtu ikvienam centra klientam – sargās bērnus un neļaus tiem noklīst, kā arī liegs iespēju telpās iekļūt nepiederošām personām.

Biedrība "Nepaliec Viens"

Biedrības "Brāļu draudze" Kristiāna Dāvida pamatskola "Kalna skola"

Kristiāna Dāvida pamatskolā “Kalna skola” tiek organizēti dažādi pasākumi un vasaras nometnes, kurās piedalās arī bērni ar īpašām vajadzībām. Bērnu pārvietošanās ir apgrūtināta, jo ieeja skolā nav pielāgota personām ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslos. Par If Drošības fonda konkursā iegūtajiem līdzekļiem pamatskola izbūvēs gan cietā seguma nobrauktuves ratiņkrēsliem, gan arī drošības margas pie ieejas esošajai terasei.

Biedrības “Brāļu draudze” Kristiāna Dāvida pamatskola “Kalna skola”

Jaunjelgavas bērnudārzs "Atvasīte"

Jaunjelgavas pirmsskolas izglītības iestāde „Atvasīte”, kurā šobrīd mācās 102 bērni, vēlas uzlabot apkārtējās vides drošību, tāpēc iestādei nepieciešami jauni vārti. Šobrīd ieiešana iestādes teritorijā notiek pa lieliem vārtiem, kas ir ne tikai lieli un smagi, tādējādi grūti atverami vecākiem, bet tos izmanto arī saimniecības transportam. Par If Drošības fonda projektu konkursā iegūtajiem līdzekļiem iestāde veiks veco vārtu pārbūvi, izbūvējot jaunus – drošākus un ērtākus lielos saimniecības vārtus, kā arī blakus lielajiem vārtiem ierīkot drošus, ērtus, pilnvērtīgus mazos vārtus.

Jaunjelgavas bērnudārzs “Atvasīte”